Волкер: Вибори в ОРДЛО "дуже непокоять" офіційний Вашингтон

Спроба Росії організувати так звані вибори на окупованому Донбасі, і будь-які результати цих "голосувань" не будуть визнані ні США, ні Європою

З такою заявою виступив спеціальний представник США з питань переговорів щодо України Курт Волкер під час телефонного брифінгу, повідомляє Depo.Донбас із посиланням на Укрінформ.

"Вибори, які Росія хоче організувати 11 листопада, є незаконними. Ми закликаємо зупинити цей процес. І жодним чином ніхто в Європі, в Сполучених Штатах, в ОБСЄ й так далі, я думаю, не визнає результатів цих голосувань", - наголосив американський дипломат.

Він також зауважив, що цей процес "дуже непокоїть" офіційний Вашингтон, оскільки нелегітимні голосування суперечать мінським домовленостям.

"За фактом, імплементація мінських домовленостей покликана відновити конституційний лад України, і цим "республікам" немає місця в конституційному порядку України", - зауважив Волкер.

Водночас, спецпредставник США наголосив, що Сполучені Штати загалом "підтримують ідею проведення виборів, і це є частиною мінських домовленостей". Однак, це мають бути "вибори легітимних представників місцевої влади", і вони мають відбуватися на території, де гарантована безпека, свобода пересувань, де діє свобода висловлення думок, а кандидати можуть вільно вести кампанію.

"Втім жодна з цих умов не діє зараз", - зауважив спецпредставник США.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас