Волкер: Путін не змінив позиції по Донбасу, але боротьбу за Україну програв

Сполученим Штатам не вдалося змусити російське керівництво змінити своє ставлення до врегулювання конфлікту на Донбасі

Про це сказав спеціальний представник США з питань України Курт Волкер в аналітичному центрі Atlantic Council у Вашингтоні 18 жовтня, - повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Радіо Свобода".

"Нам не вдалося змінити уявлення Путіна про продовження конфлікту. Вони продовжують цей конфлікт, і я думаю, що наші шанси тут навіть менше, ніж були рік тому. Я думаю, що Росія хоче перечекати вибори і сподівається на кращу підтримку", - сказав Волкер.

У той же час американський чиновник висловив переконання, що Москва не зможе знову перетворити Україну в частину свого цивілізаційного простору.

"Боротьбу за це, за цю мету - зробити Україну частиною російської цивілізації - Росія вже програла. Українці сформували свій погляд на Росію, свою країну і Захід. Україна тепер більш об'єднана, націоналістично налаштована, більш проєвропейська, налаштована на вступ до НАТО, більше скептична до Росії, ніж будь-коли в попередні етапи історії. Цей тренд триває, він буде тривати стільки, скільки Росія буде окупувати українську територію і вбивати українців", - заявив Волкер.

Він зазначив, що Україна не має ілюзій щодо повернення окупованих територій військовим шляхом, проте основною її метою тепер вважає побудову повноцінної європейської демократії.

"Нашою метою є домогтися успіху України як ринкової економіки в Європі. У України попереду значний шлях, але вже досягнуто серйозний розвиток в сенсі боротьби з корупцією, поліпшення економіки тощо. Це те, що не було зроблено в попередні двадцять років", - сказав Волкер.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас