UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Волкер назвав головну умову для миру в Україні

Мир на Донбасі залежить від згоди Росії відновити територіальну цілісність України

Як передає Depo.Донбас, таку думку в інтерв'ю "Радіо Свобода" висловив спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер.

Він зазначив, що дуже хоче побачити момент, коли постраждалі жителі Донбасу "налагодять нормальне життя".

"Цей конфлікт приніс таку шкоду ... Ви ж знаєте - загинуло понад 10 тис. Чоловік, конфлікт змінив життя кількох мільйонів людей ... Це трагедія - і вони не забуті! Ми щиро хочемо, щоб було знайдено рішення. Росія залишається головним двигуном цього конфлікту, вона керує військовими силами, розвідкою, економікою, здійснює контроль за місцевими структурами. І якщо Росія тільки погодиться, щоб територіальна цілісність України була відновлена, був би світ. була б можливість відновити економіку. було б возз'єднання сімей. Було б все, що ми хочемо бачити, щоб повернути нормальне життя", - заявив Волкер.

На його думку, дії РФ в Україні не "відповідають російським інтересам".

"Як на мене, насправді це завдало шкоди Росії і допомогло згуртувати Україну як державу. Національна ідентичність в Україні сильніше, ніж будь-коли; прозахідна, проєвропейська, пронатівська ідентичність в Україні теж сильніше, ніж будь-коли. І тому я не думаю, що те, що Росія робить, їй допомагає. і в будь-якому випадку, сподіваюся, вони врешті-решт зупиняться і ми зможемо повернути мир людям, які живуть на Донбасі", - сказав Волкер.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії ведуться між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними РФ бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Росія офіційно не визнає свого вторгнення на територію України, не дивлячись на пропоновані факти і докази.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook