Волкер: На Донбасі необхідно створити тимчасову адміністрацію при введені миротворців

Спецпредставник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер заявив про необхідність створення тимчасової адміністрації на Донбасі, щоб забезпечити виконання "Мінська" в разі введення миротворчої місії ООН на Донбас

Про це спецпредставник Держдепартаменту США сказав в інтерв'ю радіо "Эхо Москвы".

Волкер сказав, якщо буде прийнято рішення про введення миротворчих сил ООН на Донбас, знадобиться створити тимчасову адміністрацію на період виведення російських військ і виконання Україною всіх пунктів Мінських угод.

"Тимчасова адміністрація необхідна, тому що буде період від моменту виведення російських військ до моменту, коли Україна реалізує всі етапи Мінських угод, які їй необхідно реалізувати, і буде відновлено український контроль над цією територією. Так що упродовж цього періоду потрібна якась структура. Вона необхідна. Просто її не слід роздувати", - заявив Волкер.

Дипломат додав, що метою цієї структури буде "забезпечення виконання Мінських угод, в яких, зокрема, йдеться про те, що ця територія переходить під український контроль, і Україна знову отримує контроль над міжнародним кордоном".

"Якщо ви пам'ятаєте, в Боснії упродовж приблизно 20 років існував Апарат Верховного представника - масивна адміністрація, яка контролювала все, і наш досвід показує, що коли створюються величезні структури, вони починають жити власним життям, і їх буває важко розформувати. Це суперечило б меті забезпечення виконання Мінських угод в повному обсязі. Так що потрібна тимчасова адміністрація. Вона повинна бути легкою і являти собою перехідний механізм", - зазначив спецпредставник США.

"Це буде офіс Верховного представника ООН, який підпорядковується Генеральному секретарю ООН. Ймовірно, це буде спільна структура з ОБСЄ, і у них є свої механізми з нарощування потенціалу в цій сфері", - пояснив він.

Раніше, Курт Волкер назвав ряд країн, які готові відправити своїх військовослужбовців на Донбас в рамках миротворчої місії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас