ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вокер закликав бойовиків не нищити обстрілами ДФС

ООН стурбована обстрілами Донецької фільтрувальної станції (ДФС) і закликає сторони конфлікту не нищити цивільну інфраструктуру

Depo.
14 березня 2018 21:21
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба координатора системи ООН в Україні Ніла Вокера, передає Depo.Донбас.

"Я глибоко стурбований, що працівники, які забезпечують належне водопостачання, а також інфраструктура продовжують потрапляти під обстріли під час конфлікту на сході України. Це неприйнятно, що за останні вісім днів мужні працівники, які намагаються підтримувати роботу Донецької фільтрувальної станції, потрапили під обстріли чотири рази. Я вітаю встановлення 24-годинного "вікна тиші" сьогодні, проте я закликаю аби гарантія безпеки та захисту цивільних працівників та інфраструктури тривала й надалі", - йдеться в повідомленні.

Вокер підкреслює, що неможливо підтримувати роботу життєво важливої інфраструктури без тривалих гарантій безпеки та захисту працівників. Враховуючи сувору зиму в Україні, будь-яке припинення водопостачання або взаємозалежних систем опалення може призвести до суттєвих гуманітарних наслідків.

"Я закликаю сторони конфлікту поважати цивільну інфраструктуру та захищати цивільних працівників. Беззаперечно будь-який навмисний обстріл цивільної інфраструктури та навмисний зрив доступу до водопостачання чи опалення є порушенням міжнародного гуманітарного права", - підкреслюють в ООН.

12 березня українська сторона СЦКК проінформувала представників ОБСЄ про причетність бойовиків до обстрілу автомобіля, що перевозив персонал до Донецької фільтрувальної станції.

13 березня, автомобілі компанії "Вода Донбасу" знову потрапили під обстріл біля Донецької фільтрувальної станції.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook