ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Випускників з російськими атестатами з окупованих територій не прийматимуть до українських ВУЗів, - Міносвіти

Випускники шкіл на окупованих територіях Криму, а також Донецької та Луганської областей, з російськими атестатами про середню освіту не зможуть навчатися в українських університетах
Depo.
9 червня 2015 23:23
ФОТО: depo.ua

Як передає Донбас.depo.ua з посиланням на "Крим Реаліі", про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.

Вона підкреслила, що цього року ситуація відрізняється від минулорічної. Тоді Міністерство освіти України змінювало кримчанам, що побажали навчатися в українських вищих навчальних закладах, російські атестати на українські.

Цього року для вступу в український університет, випускники кримських шкіл повинні були зареєструватися в одній зі шкіл на території України, екстерном (заочно) закінчити її і здати іспити, зазначила Совсун."Єдиний варіант сьогодні - прикріплення до заснування шкільної освіти в Україні, складання іспитів і надходження через зовнішнє незалежне оцінювання. Минулого року ми здійснювали процедуру заміни атестатів, які були там видані, на українські. І атестати, дипломи про вищу освіту. Але в Минулого ситуація була дещо іншою. Торік випуск відбувся буквально через два місяці після того, як сталася окупація ", - сказала вона.

Перший заступник міністра освіти і науки нагадала, що документи про освіту, видані в Криму, є недійсними в Україні та більшості держав світу.

"Атестати, видані школами, які сформувала владу, яка ніким не визнана. Ці документи, згідно з міжнародним правом і за законодавством України, за законом про статус тимчасово окупованій території не мають жодної юридичної сили", - підкреслила Совсун.

За її словами, такий же порядок прийому до вищих навчальних закладів поширюється і на випускників шкіл на території непідконтрольних України районів Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, у Плотницького похизувалися липовими "дипломами" та "атестатами ЛНР" (ФОТО)