Корольчук: Відключення електрики на прибутковій шахті призведе до екологічної катастрофи на Донбасі

Одна з найбільших державних шахт України "Південнодонбаська №1" 15 серпня може бути повністю відключена від електроенергії, що спричинить низку економічних, соціальних, а головне - екологічних проблем

Як передає Depo.Донбас, про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

За його словами, найбільш можливий песимістичний розвиток.

"Після відключення електроенергії через пару годин шахта буде затоплена, а відновити її після такого - практично неможливо. Роботу втратять 2500 співробітників. Видобуток вугілля на цій шахті буде припинено назавжди. Через місяць шахтні води вийдуть на поверхню і отруять воду в колодязях і на сільськогосподарських землях", - пише Корольчук.

На думку експерта, головна проблема полягає в керівництві шахтного управління (директор шахти - Володимир Коломієць - ред), яке "самовпевнено чекає манни небесної і фактично виявляє злочинний намір, оскільки очікує, що шахту ніхто не відключить. Хоча на ділі її відключать, щоб там собі не думало керівництво, адже про це говорять вимоги законодавства".

Корольчук називає два виходи з ситуації, що склалася. Перший - отримання шахтою коштів від Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Другий варіант - розірвати договір з нинішнім постачальником і укласти договір з постачальник останньої надії (ПОН), яким є "Укренерго".

"Більш того, це зробити настільки просто, що буває, здається, що керівники шахти не знають азів законодавства або не вміють навіть читати. Адже після розриву договору з постачальником, система автоматично зарахує шахту "Південнодонбаська №1" на поставку в ПОН. Звичайно, ціна електроенергії в ПОН більша, але чому керівники шахти "Південнодонбаської №1" свідомо доводять ситуацію до кризової - це мають розбиратися в Міненерго", - зазначає Корольчук.

Варто зазначити, що шахта "Південнодонбаська №1" видобуває 10% всього вугілля державних шахт (460 тис. тонн). Ця шахта, а також шахта імені Сургая єдині є прибутковими. Решта 10 державних шахт об'єднання - збиткові. "Здавалося б, для чого різати курку, яка несе золоті яйця? Або таке безладне і безгосподарне ставлення керівників шахти до своїх працівників і майна?", - переймається питанням експерт

Як стверджує Корольчук, про очікуваний колапс стало відомо з початку липня.

Зокрема 30 липня енергопостачання шахти було частково обмежено через борг в 132 млн грн, Який накопичився в 2016-2018 роках. Згідно з умовами поставки електроенергії, компанія ТОВ "ЕК "Укренерговугілля", яка є постачальником для "Південнодонбаської №1", має відключити шахту. За словами експерта, про проблему шахти "Південнодонбаська №1" знали всі - міністр енергетики Ігор Насалик, глава РНБО Олександр Данилюк і новий глава Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко, але ніхто не зробив і кроку для вирішення ситуації

Раніше голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець повідомив про те, що шахта "Південнодонбаська № 1" може повністю піти під воду.

На Луганщині шахта Новодружеська втратила 50% вуглевидобутку через затоплення.

Нагадаємо, на Донеччині знову протестують гірники шахти Курахівська" і перекривають дорогу  в районі села Новоселідове.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook