UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Верховний Суд постановив, що учасники АТО мають право на дострокову пенсію

Учасники бойових дій мають право на дострокове призначення пенсії за віком як учасники бойових дій з часу звернення

Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши справу за позовом до пенсійного фонду, пише Depo.Донбас з посиланням на портал "Судова влада України".

"Громадянин України, який брав участь в АТО, забезпеченні її проведення й захисті незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України на територіях: м. Маріуполя Донецької області, Донецької області (сектор "Б"), в населених пунктах: м. Мар'їнці та м. Авдіївці Донецької області, є учасником бойових дій, звернувся до Пенсійного фонду із заявою про призначення йому достроково пенсії", - сказано в постанові ВС.

Однак Пенсійний фонд відмовив у проханні посилаючись, що "громадянин брав участь в АТО, а не в бойових діях".

Оцінюючи доводи учасників справи і висновки судів першої та апеляційної інстанцій, Верховний Суд задовольнив прохання громадянина.

"Отже, громадянин, звертаючись до пенсійного органу із заявою про призначення пенсії достроково, надав усі необхідні документи, достатні для призначення йому дострокової пенсії за віком, зокрема посвідчення учасника бойових дій та довідку про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, які підтверджують участь у бойових діях.

Суд першої інстанції, з висновком якого погодився суд апеляційної інстанції, дійшов правильного висновку, визнавши протиправними та скасувавши рішення управління Пенсійного фонду України про відмову в призначенні громадянину пенсії за віком як учаснику бойових дій та зобов'язавши відповідача призначити громадянину пенсію за віком, як учаснику бойових дій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"