UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В'язні з ОРДЛО просяться в Україну через трудові табори і голодні смерті в колоніях

Українські правозахисники розповіли про нелюдські умови утримання в'язнів, які залишилися в установах виконання покарань в ОРДЛО

Як передає Depo.Донбас, такий висновок проекту "Моніторинг та захист прав засуджених в ОРДЛО", який провели правозахисні організації України: "Донбас-SOS", "Альтернатива" і Харківська правозахисна група, повідомляє DW.

"Історії опитаних ув'язнених, яким вдалося вийти на свободу і виїхати на підконтрольну Україні територію, жахають", - каже експертка "Донбас-SOS" Наталія Мельник. За її словами, загалом залишається близько 10 тисяч в'язнів в "ДНР" і ще понад 6 тисяч - в "ЛНР".

Представники правозахисних організацій назвали таких в'язнів "невидимими жертвами війни".

"Одна з колоній в Донецькій області зараз перебуває між позиціями двох сторін. Її намагалися вивезти на підконтрольну територію, але це не вдалося", - сказав директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

2014 року з "ЛНР" вдалося перевезти 200 засуджених жінок, а з "ДНР" - 186 засуджених. При цьому існують іще понад 800 заяв на переведення, які вдалося отримати від ув'язнених в ОРДО, але "керівництво" "ДНР" заяви не розглядає.

Натомість в ОРЛО взагалі не проводить жодних переговорів про переведення в'язнів. Голова "Східної правозахисної групи" Павло Лисянський повідомив, що в'язні в ОРЛО також масово пишуть заяви на переведення. "Але так звана "влада" не віддає нам ув'язнених, тому що вона їх експлуатує. В нас є докази того, що людей не звільняють і не переводять тільки тому, що на них заробляють гроші в трудових таборах", - сказав правозахисник.

В'язні ОРДЛО потерпають від недоїдання та утримуються в нелюдських умовах. В деяких виправних колоніях, за їхніми даними, зафіксовані випадки голоду та голодних смертей, а також випадки припинення водопостачання - в'язням доводилося самотужки бурити свердловини для питної води. "В одній з колоній засуджені лишилися без опалення, і в холодний сезон вони обігрівалися "буржуйками", вугілля для яких закуповувалося їхні родичі", - сказав Захаров.

За його словами, після закінчення медикаментів, навіть поранені в бою в'язні лишалися без допомоги. І навіть спецколонії з хворими на СНІД та туберкульоз пережили тривалий час без ліків.

Захаров зазначив, що в'язні на окупованих територіях фактично позбавлені права на справедливий суд, не мають доступу до інтернету. А це означає, що вони позбавлені можливості дистанційного звернення до судів та інших органів влади на підконтрольній території для оскарження вироків та умовно-дострокового звільнення.

Правозахисники, за словами Захарова, фактично не мають жодних можливостей захищати права в'язнів в ОРДЛО, надія є лише на те, що вдасться вирішити проблему юридичного оформлення засуджених, які повертаються з "Л-ДНР" - зараз розробляється відповідний законопроект.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme