ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

В української блогерки погіршився стан здоров'я через катування у полоні "ЛНР"

У Києві звільнена з полону бойовиків блогер Людмила Сурженко пройшла обстеження в клініці, яка займається проблемами слуху. Після утримання в ОРЛО слух жінки погіршився

Depo.
11 серпня 2017 23:43
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас, про це повідомляє Нацспілка журналістів України.

Випадок незаконного затримання людини з інвалідністю (Людмила слабко чує і бачить) привернув увагу міжнародних правозахисних та гуманітарних організацій.

Колишня заручниця розповіла активу НСЖУ, що під час перебування під арештом її права постійно порушували. Від жінки вимагали зізнатися у "шпигунстві" на користь українських військових. Терористи катували Людмилу в ОРДЛО, через що стан її здоров'я погіршився.

"Мені не дали жодного разу зателефонувати до мами і повідомити, де я. З самого початку я не бачила офіційних документів: санкції на арешт, протоколів допитів. Із восьми слідчих, які допитували мене, жоден не представився. На допити водили з мішком на голові. Перед звільненням мене примусили підписати папір, у якому значилося, що заходи фізичного та психологічного тиску до мене не застосовувалися. Тоді я показала їм свій мізинець, який стискали лещатами, і сліди від наручників на моїх руках", - поділилася подробицями Людмила.

Нині ж блогер отримала пропозицію про роботу, пов'язану із журналістикою, в Сєверодонецьку.

Нацспілка журналістів просить долучатися до допомоги Сурженко, яка змушена починати життя на новому місці та вирішувати проблеми зі здоров'ям.

Нагадаємо, Сурженко, яка має вади слуху, 13 липня російські терористи викрали, коли вона поверталася зі Станиці Луганської до окупованого Луганська. Людмилу бойовики "ЛНР" в полоні жорстоко катували плоскогубцями, пошкодили руку, добивалися від жінки зізнання на камеру про те, що вона "працює на українські спецслужби".

29 липня бойовики "ЛНР" відпустили на українську територію жінку з вадами слуху Людмилу Сурженко, яку вони ж раніше викрали на КПВВ у Станиці.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас