В тюрмах "ЛНР" в'язнів катують і змушують працювати безкоштовно, - ООН

У в'язницях на окупованій Луганщині бойовики використовують безкоштовну працю ув'язнених, а тих, хто не погоджується - карають

Як повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Донецькие новости", про це під час брифінгу в Києві заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер.

"Ми задокументували жахливі умови утримання під вартою і використання примусової праці в виправних колоніях самопроголошеної ЛНР. Деяких з тих, хто відмовлявся працювати, карали і поміщали в одиночні камери, інших змушували підписувати заяви про те, що вони готові працювати безкоштовно", - сказала вона.

При цьому Богнер зазначила, що в ООН з оптимізмом спостерігають за практикою добровільної передачі осіб з окупованої території, засуджених до початку війни.

"Станом на 15 вересня 2019 року з території, підконтрольної "ЛНР", на територію, яка контролюється українським урядом, були переведені 319 осіб, в тому числі 11 жінок", - повідомила Богнер.

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні нагадала, що минулого тижня з в'язниць "ЛНР" були передані ще 54 людини, засуджені до початку війни на Донбасі.

"Ми також сподіваємося, що ця практика відновитися на території, яка контролюється самопроголошеної "ДНР", - резюмувала вона.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook