ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Росії 18 біженців з Донбасу погрожують спалити себе, якщо їм не виплатять зарплату (ФОТО)

У російському місті Липецьку 18 біженців з Донбасу, яким не заплатили за роботу, погрожують спалити себе під стінами адміністрації
Depo.
3 червня 2015 15:33
ФОТО: depo.ua
У Росії 18 біженців з Донбасу погрожують спалити себе, якщо їм не виплатять зарплату (ФОТО)
У Росії 18 біженців з Донбасу погрожують спалити себе, якщо їм не виплатять зарплату (ФОТО)

Про це пише сайт Gorod48, повідомляє Донбас.depo.ua.

Чоловіки виїхали з родинами з Донбасу у Липецьк, де працювали будівельниками багатоповерхового будинку у мікрорайоні "Єлецький". Відбудувавши з першого по останній поверх висотку, донеччани не отримали, за їх словами, остаточного розрахунку з найнявшою їх воронезької фірмою "Техмонтажсервіс".

У Росії 18 біженцв з Донбасу погрожують спалити себе, якщо їм не виплатять зарплату (ФОТО) - фото 1

"Доведені до відчаю, суворі донецькі мужики в своїх зверненнях до прокуратури та міграційну службу погрожують самоспаленням під стінами будівель, займаних органами влади" - пише видання.

Як стверджують самі біженці, з ними було укладено трудовий договір строком до 31 грудня. За цей час вони звели кілька перших поверхів, а потім були перекинуті в Єлець, де брали участь у зведенні ще однієї багатоповерхівки. Після того, як термін договору закінчився, роботодавець уклав з ними новий договір, але документи на руки не дав. І тут же у донецької будбригади почалися проблеми із зарплатою. Всього роботодавці заборгували біженцям 1 300 000 рублів.

У Росії 18 біженцв з Донбасу погрожують спалити себе, якщо їм не виплатять зарплату (ФОТО) - фото 2

Працювати бригада не припиняла до кінця березня, так як керівництво ТОВ "Техмонтажсервіс" щотижня, за словами біженців, обіцяло виплатити їм борг. Закінчивши свій обсяг робіт, чоловіки залишили об'єкт і поїхали до Воронежа до свого роботодавця, де їм знову пообіцяли розрахунок. У самому ж "Єлецькому" пізніше бригадир в зарплаті відмовив.

"Ми, звичайно, розуміємо, що біженцям з Донбасу в Росії особливо не раді, - цитує видання Анатолія Агаркова, - але ми ж не поїхали в штаби для біженців, де безкоштовно годують і допомагають, а насамперед влаштувалися на роботу, щоб забезпечити себе, своїх дружин і дітей. Ми приїхали з міста, де йде справжнісінька війна, з руйнуваннями і жертвами. Зняли в Липецьку квартири, влаштували дітей в школи і дитячі сади, а тепер нам стало нема за що утримувати сім'ї. Ми поставлені у вкрай скрутне становище. Нам нема за що годувати своїх дітей, нічим платити за орендоване житло. Вже у деяких здають нерви, а найвідчайдушніші готові піти на самоспалення, щоб привернути увагу влади і врятувати інших", - підсумовує біженець.

У прокуратуру громадяни України звернулися ще в березні, але їх попросили постаратися вирішити справу з роботодавцем мирним шляхом.

Звернення до прокуратури біженців з Донбасу закінчується так: "Просимо вжити заходів до фірми ТОВ "Техмонтажсервіс", зобов'язати виплатити гроші, які вони повинні нашій бригаді мулярів, а саме 1 300 000 рублів. А також провести перевірку законності їх дій відносно поселення іноземних громадян безпосередньо на будівельному майданчику і в квартирах споруджуваних будинків, організації та умов праці робітників на будівельному майданчику".

За словами ж директора фірми-боржника Віктора Толопило, донецькі біженці "просилися на роботу, але їх не взяли".

"Вони ж особи без російського громадянства, вони - нелегали. Все, що вони комусь розповідають - наклеп!", - парував російський підприємець.