В ООН розповіли, як бойовики "Л-ДНР" не пускають їх до своїх полонених

Робота Моніторингової місії ООН на непідконтрольних українській владі Донбасі дуже обмежена, зокрема бойовики так і не пускають представників місії до людей, яких незаконно утримують під вартою 

Як повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Донецькие новости", про це сьогодні, 17 вересня, під час брифінгу в Києві розповіла голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер.

"Для нас безперешкодна діяльність і доступ є вкрай важливими, щоб мати можливість ефективно виконувати свою роботу. У той час як на території, яка контролюється українським урядом, ми можемо вільно здійснювати нашу діяльність, включаючи конфіденційний доступ до місць утримання під вартою затриманих осіб. На території, яка контролюється збройними угрупованнями, наша діяльність вже більше року сильно обмежена", - сказала вона.

За словами Богнер, місії продовжують відмовляти в доступі до місць утримання затриманих осіб.

"Ми, як і раніше, глибоко стурбовані умовами утримання під вартою і затриманнями на території, яка контролюється обома самопроголошеними "республіками", - заявила Богнер.

За її словами, можливості Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні спілкуватися з жертвами порушень прав людини в "Л-ДНР" залишаються обмеженими.

"Наші дискусії з представниками самопроголошених "республік" з цього питання поки що не принесли результату. Ці обмеження не дозволяють міжнародному співтовариству дізнаватися про порушення прав людини, які були здійснені в минулому і відбуваються зараз", - зазначила представник ООН.

"Ми закликаємо самопроголошені" республіки "анулювати ці обмеження, згідно з заявленою ними готовністю дотримуватися прав людини", - резюмувала Богнер.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook