В ООН розповіли, скільки знають фактів про тортури та знущання з полонених на Донбасі

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні відзначає випадки тортур і жорстокого поводження з заручниками, які були затримані в результаті конфлікту на Донбасі

Як передає Depo.Донбас з посиланням на УНІАН, про це голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер сказала на прес-конференції "Презентація 21-го доповіді ООН по ситуації з правами людини в Україні".

"27 грудня 2017 року відбулася одночасне звільнення 307 чоловік в рамках обміну "всіх на всіх", як це передбачено Мінськими угодами. За допомогою конфіденційних розмов з 64 такими особами з обох сторін лінії зіткнення ми зібрали значний обсяг інформації щодо умов утримання та порушень прав людини . Всі з тих, з ким були проведені бесіди, повідомляли про нелюдські умови утримання, тортури або жорстоке поводження, включаючи випадки сексуального насильства, погрози насильства і порушення гарантій на справедливий ий судовий процес ", - підкреслила Фрейзер.

При цьому вона повідомила, що місії вдалося отримати певну інформацію про ситуацію щодо тих людей, які містяться на окупованій території в бойовиків. Зокрема, за її словами, там місія продовжує стикатися з випадками позбавлення доступу до місць утримання під вартою і не має можливості зустрічатися приватно із заручниками.

"Свідоцтва, зібрані під час цих розмов, а також додаткові 130 конфіденційних інтерв'ю з особами, які містяться в різних місцях на території, контрольованій урядом, підтверджують те, що ми послідовно повідомляємо", - сказала вона.

За словами Фрейзер, впродовж більш, ніж трьох місяців було задокументовано 121 випадок достовірних звинувачень щодо довільних затримань, тортур, жорстокого поводження і сексуального насильства, вчинені з обох сторін лінії зіткнення. У доповіді сказано, що незмінні відмови в доступі до місць несвободи для зустрічі на окупованих територіях так званих "ЛНР" і "ДНР" продовжують викликати серйозне занепокоєння щодо умов тримання під вартою і можливих порушень прав людини, зокрема тортур і жорстокого поводження.

"Інформація, отримана Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини безпосередньо від ряду ув'язнених, зокрема від деяких з тих, які були звільнені збройними групами в рамках одночасного звільнення" всіх на всіх ", підтверджує наявність підстав для такого занепокоєння", - сказано в доповіді .

Також наголошується, що в період з 16 листопада 2017 року до 15 лютого 2018 року було задокументовано 115 достовірних повідомлень про незаконне або довільному утримання під вартою, які мали місце з обох сторін лінії зіткнення. У 15 з цих випадків мали місце порушення прав людини.

"Зокрема, в Моніторингової місії ООН відзначають, що до трьох випадків причетна Служба безпеки України, а до 12 - збройні групи бойовиків", - йдеться у повідомленні.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme