ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Німецькі правозахисники нарахували близько 80 в'язниць-катівень в "Л-ДНР"

Зібрані документальні свідчення того, що у 28 населених пунктах "ЛНР" і "ДНР" розташовані мінімум 79 в'язниць, де до ув'язнених застосовуються тортури
Depo.
18 травня 2016 17:41
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Донбас з посиланням на спеціальне розслідування німецької суспільно-правової радіостанції Deutschlandfunk

Повідомляється, що правозахисники планують передати зібрані матеріали Гаазькому трибуналу на предмет розслідування можливих військових злочинів. За твердженням Оксани Матвітчук з громадської організації "Центр Громадянських Свобод", порушення прав людини в "ЛНР" і "ДНР" носять масовий характер.

Представниця організації зазначила, що її співробітниками було опитано 165 осіб.

"Ми можемо довести, що минулого літа чотири тисячі чоловік незаконно утримувалися на території самопроголошених республік", - зазначила Матвітчук.

За її словами, реальні цифри можуть виявитися ще вище.

"Родичі не звертаються в нашу організацію, тому що вони не вірять, що ми можемо їм допомогти. В українські органи безпеки вони також не звертаються, тому що не довіряють їм і бояться", - сказала Матвітчук.

Як зазначається у матеріалі, за словами колишніх ув'язнених, у імпровізованих в'язницях часто утримують заарештованих під вигаданими приводами і використовують у якості безкоштовної робочої сили для зведення барикад або ремонту військової техніки.

Також повідомляється, що на це розслідування вже відреагував уповноважений уряду Німеччини з межгромадської співпраці з Росією Гернот Ерлер.

"Я глибоко шокований подією. Важливо, що тут встановлена ​​причетність російських військових до цих злочинів", - зазначив він.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас