В ОБСЄ побачили регрес у відведенні зброї на Донбасі

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ відзначає регрес в процесі розведення сил і засобів в зоні конфлікту на Донбасі

Його не було здійснено в повному обсязі навіть на трьох пілотних ділянках лінії розмежування, передає Depo.Донбас з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми спостерігаємо регрес. Минулого тижня СММ ОБСЄ зафіксувала 10 фактів порушення режиму припинення вогню на ділянці розведення сил біля Золотого і одне таке порушення на ділянці в районі Петровського", - повідомив перший заступник голови місії Олександр Хуг.

За його словами, на ділянці біля Золотого ОБСЄ також зафіксували одну позицію, яка за оцінками належить Збройним силам України.

"В районі Петровського ми зафіксували військовослужбовців Збройних сил України та членів збройних формувань, а також бойові броньовані машини", - сказав Хуг.

За його словами, спостерігачами були зафіксовані 44 одиниці озброєнь, розміщення з порушенням ліній відведення: 31 - в непідконтрольних уряду України районах і 13 - в підконтрольних районах.

У той же час він зазначив, що цього тижня був відзначений значний прогрес у відновленні об'єктів цивільної інфраструктури, що сталося завдяки встановленню певного діалогу на місцях.

"У вівторок (18 вересня - ІФ) завершилися ремонтні роботи на головному Південнодонбаська водопроводі. Це доводить, що досягнуті на місцевому рівні домовленості можуть виконуватися", - повідомив Хуг.

При цьому він наголосив, що єдиним надійним способом досягнення довгострокового стабільного функціонування життєво важливих об'єктів цивільної інфраструктури є "досягнення стійкого режиму припинення вогню".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Мітки: #ОБСЄ #ООС