В кінці жовтня набуває чинності новий порядок перетину лінії розмежування на Донбасі

В Україні 29 жовтня набирає чинності новий порядок перетинання лінії розмежування на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на Донецько-Луганське регіональне управління Держприкордонслужби України.

Повідомляється, що громадянам України для перетину лінії розмежування необхідно мати із собою український внутрішній паспорт або закордонний паспорт чи тимчасове посвідчення громадянина України і дозвіл фізичної особи.

"Українці, які не досягли 16-річного віку, під час перетину лінії розмежування повинні мати паспорт громадянина України або закордонний паспорт, або тимчасове посвідчення громадянина України чи проїзний документ дитини. Міграційна служба вже не видає проїзний документ дитини, але ті, хто отримав його, можуть користуватися документом до закінчення терміну його дії", - йдеться у повідомленні.

Виїхати з окупованої території можуть і українці, які не мали можливості оформити український паспорт, їм необхідно пред’явити свідоцтво про народження або будь-який інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

"Виїхати з окупованої території можуть й українці, які народилися на окупованій території, а тому не отримали свідоцтво про народження українського зразку. Виїжджати вони повинні із супроводжуючою особою та за її паспортним документом, а також документами, що підтверджують факт їхнього народження", - повідомляють у відомстві.

Крім того, зазначається, що пропуск українців, які виїхали для оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, здійснюватиметься за умови пред’явлення довідки, виданої територіальним органом або терпідрозділом Державної міграційної служби.

"Пропуск на окуповану територію громадян України, які не досягли 16-річного віку здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків або інших документів, передбачених постановою Кабміну від 27 січня 1995 року №57. Згода другого з батьків (усиновлювачів) не вимагається у разі, коли дитина повертається на окуповану територію у супроводі того з батьків, з яким виїжджала", - йдеться у повідомленні.

Громадяни України віком від 14 до 16 років, які навчаються в закладах освіти на контрольованій українською владою території, можуть перетинати лінію розмежування без супроводу батьків (усиновлювачів), опікунів, які проживають на окупованій території, – за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, та наявності документа, що підтверджує навчання у закладі освіти на контрольованій території.

"Для іноземців порядок перетину лінії розмежування в Донбасі фактично залишився без змін", - зазначають у відомстві.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook