ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Українці з Донбасу не можуть отримати у Польщі статус біженця

Понад дві тисячі українців просили у Польщі про статус біженця, позитивної відповіді поки не отримав жоден
Depo.
8 грудня 2015 11:48
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Польське радіо, передає Depo.Донбас.

Як зазначають у матеріалі, відсутність стабільності та проблеми із отриманням статусу біженця, – саме з такими проблемами найчастіше стикаються у Польщі українці з Донбасу, які вирушили на Захід у пошуках притулку та кращого життя.

Анастасія Лопанова з Луганської області, котра вже понад рік живе у Польщі, статус біженця поки не отримала. Подібно до решта її земляків, Анастасія отримує пояснення: "Статус біженця не дають усім, хто приїхав з Донбасу, чиновники говорять – ви можете просто жити в іншій частині України. Я не погоджуюся, адже не йдеться тільки про загрозу життю, йдеться про можливість гідно жити".

У матеріалі зауважують, що інші приїжджі з Донецької та Луганської областей скаржаться на довгий час очікування – заяву про надання притулку у Польщі розглядають принаймні півроку. Увесь цей час людина не може легально працювати.

Оксана Горобець, яка співпрацює з Інститутом європеїстики Варшавського університету наголошує, що до Польщі їдуть переважно освічені мешканці Східної України: "Українці мають таку ментальність, якщо хочуть досягнути успіху, то мають спочатку вивчитися та отримати практичний досвід. Ті , хто їде до Польщі, може приєднатися до розвитку економіки, українці не їдуть сюди виключно за соціальними виплатами".

"Минулого року понад дві тисячі українців склали у Польщі заяви на статус біженця, проте жоден не отримав позитивної відповіді" - повідомляє Польске радіо.

нагадаємо, що у вересні влада польського міста Познань висловила намір ще до Різдва привезти до Польщі близько 40 людей, що живуть в Маріуполі на сході України.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас