Україна вже втратила 6 млрд грн від блокування Росією кораблів на Азові

У Міністерстві інфраструктури повідомили, що економічні наслідки блокування та затримок кораблів в Азовському морі, з 2014 року сягнули 6 мільярдів гривень

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "5 канал".

Повідомляється, що міністр інфраструктури Володимир Омелян, заступник міністра оборони з питань євроінтеграції Анатолій Петренко і голова адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс детально змалювали поточну ситуацію в Азовському регіоні і цілеспрямовану російську блокаду.

За даними міністерства, загалом від середини травня й до кінця листопада Україна зафіксувала майже 750 випадків затримок, спричинених Росією. Із них переважна більшість (а саме 631) – це затримки в акваторії окупованого Кримського півострова.

"Мета російського уряду і особисто Путіна – не лише блокувати наші морські порти, а й дестабілізувати ситуацію в Азовському регіоні. Вони досі вірять, що можливо зробити коридор у Крим суходолом",- розповів Омелян.

Він нагадав, що за 20 кілометрів звідти проходить лінія фронту, де російські солдати з російською зброєю атакують Україну.

"Я сподіваюся, що всі європейські нації та наші північноамериканські друзі будуть одностайні й зупинять Путіна, який може стати новим Гітлером 21 століття", – наголосив міністр інфраструктури.

При цьому, заступник глави Міноборони зазначив, що за оцінкою його відомства, загроза подальшої ескалації з боку російських військових є високоймовірною.

"Як доказ цього ви можете побачити кількість російського війська, яке зараз перебуває у постійній дислокації довкола України. А також зверніть увагу на структуру цього війська. Ви побачите балістичні ракети, ви побачите зброю, розгорнуту у Криму", - зазначив він.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко подав зміни до закону про правовий режим воєнного стану щодо проведення місцевих виборів, призначених на 23 грудня, та припинення дії договору про дружбу з Росією.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

30 листопада Росія перевезла українських полонених моряків до Москви.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада президент України Петро Порошенко офіційно запровадив воєнний станї в Україні з 26 листопада.

Читайте також: Агресія Росії в Азовському морі: У 10 областях України ввели воєнний стан (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас