Україна у Мінську нагадала про демілітаризацію Дебальцевого та вимагає скасувати "паспорти Л-ДНР"

Для української сторони є принциповим дотримання всього комплексу Мінських угод

Depo.
18 жовтня 2017 20:48
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила прес-секретар другого президента України, представника країни в ТКГ Леоніда Кучми Одарка Оліфер на своїй сторінці в Facebook, передає Depo.Донбас.

Мова йде про Меморандум від 19 вересня 2014 року, який фіксує лінію зіткнення, відповідно до якої Дебальцеве має бути під контролем України.

"Необхідне створення зон безпеки вздовж непідконтрольною Україні частини українсько-російського кордону; район Кальміуського, Саханка, Новоазовська, Кумачове повинен бути вільний від важкого озброєння. Однак українська сторона і міжнародних організацій складається враження про бажання РФ і ОРДЛО денонсувати ці документи і таким чином ухилитися від їх виконання", - зазначиа Оліфер.

Вона також зазначила, що українська сторона продовжує вимагати скасування указу президента РФ про визнання документів, виданих квазівластямі ОРДЛО, скасування введення в ОРДЛО рублевої зони і встановлення псевдограніци. А також наполягає на відмові від експропріації українських і європейських підприємств на території ОРДЛО.

Як додала Оліфер, координатор підгрупи з гуманітарних питаннь Тоні Фріш поїхав в "Л-ДНР" відвідати заручників та перевірити умови їх утримання.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас