ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна та окупанти Донбасу планують обмінятися списками полонених у Мінську

Україна планує у вівторок у Мінську передати свої списки і отримати від представників окупаційної влади Донецька та Луганська списки для обміну полоненими
Depo.
8 грудня 2015 17:43
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив "Інтерфакс-Україна" радник голови СБУ Юрій Тандит, передає Depo.Донбас.

"Сьогодні з самого ранку ми зустрічалися з Юрієм Качановим - керівникам міжвідомчого центру обміну заручників і пошуку безвісти зниклих та обговорювали списки, які повинні бути сьогодні в Мінську передані", - сказав Тандіт.

Він пояснив, що українська сторона передає такі списки при кожній зустрічі в Мінську.

За словами радника голови СБУ, заручники знаходяться у Донецьку, Луганську і на території Росії. При цьому Тандіт не уточнив, яка кількість заручників значиться в цих списках, і додав, що в списках не тільки люди, які вважаються заручниками, але й ті, які вважаються безвісти зниклими.

Відповідаючи на питання про те, чи отримала або отримає українська сторона списки від другої сторони, Тандіт сказав: "Ми чекаємо сьогодні, що Донецьк і Луганськ передадуть нам списки".

Говорячи про те, коли можна буде чекати звільнення людей за цим списком обміну, Тандіт зазначив: "Факт звільнення для України - це факт проведення заходів, які розраховуються годинами, тобто навіть не днями. Тобто ми в будь-який момент готові вийти на точку , в безпечне місце для людей, яких будемо забирати, і ми це зробимо. А для так званих донецьких властей це питання навіть не годин, а хвилин. Протягом півгодини вони могли б, якби Кремль дав команду, звільнити наших заручників ".

Нагадаємо, звільнений з полону "кіборг" Андрій Гречанов з позивним "Рахман" розповів про своє звільнення, зустріч з президентом та "інквізицію" в "ДНР".

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас