Україна в ОБСЄ: "Формула Штайнмаєра" не змінює логіку Мінських угод

"Формула Штайнмаєра" передбачає виконання одного з положень Мінських угод та не замінює усі домовленості, і не змінює їх логіку про першочерговість виконання безпекового компонента

Про це заявив заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський під час засідання Форуму зі співробітництва у галузі безпеки ОБСЄ у Відні, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Укринформ".

"Текст, погоджений 1 жовтня 2019 року Україною та Росією за посередницьких зусиль ОБСЄ в рамках ТКГ, являє собою механізм, спрямований на імплементацію одного з положень Мінських домовленостей, зокрема, набуття чинності Закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Формула жодним чином не підміняє весь пакет Мінських домовленостей та не змінює їх логіку про "спочатку безпека", - заявив він.

Дипломат також наголосив, що саме безпека передує для запуску умов виборчого процесу.

"В цьому плані вирішальне значення буде мати виконання першочергових безпекових положень Мінського пакету заходів, виведення іноземних збройних формувань та найманців, роззброєння всіх незаконних груп, а також відновлення контролю над кордоном", - зазначив він.

Лоссовський вказав на те, що погодження Україною тексту "формули Штайнмаєра" жодним чином "не означає визнання того, що всі необхідні безпекові умови для місцевих виборів вже виконані".

"Навпаки, нинішня ситуація на лінії зіткнення, а також безпекова ситуація в деяких районах Донбасу залишаються жахливими і мають бути негайно покращені. Лише безпечне середовище, в разі його створення, відкриє двері для проведення місцевих виборів на Донбасі у повній відповідності до міжнародних стандартів демократичних виборів, закріплених, зокрема, Копенгагенським документом НБСЄ 1990 року та іншими документами ОБСЄ", - заявив він.

Дипломат нагадав іноземним делегаціям, що Україна, віддана мирному врегулюванню на Донбасі, з погодженням тексту "формули Штайнмаєра" виконала свою частину роботи напередодні саміту лідерів "нормандської четвірки".

"Тепер настав час, щоб і інша сторона - Росія - зробила свій внесок", - додав Лоссовський.

Нагадаємо, 1 жовтня представник України у тристоронній контактній групі (ТКГ) із врегулювання ситуації на сході України Леонід Кучма підписав "формулу Штайнмайєра".

Пізніше Зеленський дав пояснення щодо "формули Штайнмайєра".

За його словами, місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей відбудуться лише за умови відсутності там будь-яких військових.

Також Зеленський анонсував новий закон про особливий статус Донбасу.

Ввечері 1 жовтня по всій Україні почали збиратися акції протесту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook