ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Слов'янську школярам демонструють фільми з метою примирення Сходу і Заходу України

Активісти взялися розвінчувати міфи про Другу світову
Depo.
12 травня 2015 12:29
ФОТО: depo.ua

У Слов'янську представники Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство» демонструють документальні фільми у школах з метою примирення Сходу і Заходу України.

Кіноуроки пам'яті і примирення вперше пройшли у загальноосвітній школі №12, пише Славгород.

Активісти братства Артем Делас і Діана Колодяжна представили в школі фільм про Другу Світову війну і ціною, яку заплатила Україна за мир. За словами активістів, школярі з цікавістю подивилися кадри з фільму Сергія Буковського «Війна - український рахунок», які наочно показують ціну перемоги для України і спростовує міфи, нав'язувати населенню Донбасу ще з часів існування Радянського Союзу.
Після фільму активісти запросили учнів в чергові просвітницькі поїздки на Західну Україну в тому числі і в карпатське село, де на вулиці свого імені живе 92-річний Мирослав Симчич.

Під час кіноуроках Делас розповів про останню поїздку учнів Донбасу на Західну Україну для зустрічі з героями документальних фільмів. Поїздка стала можливою за фінансової підтримки ТОВ «Будівництво та монтаж» - компанії, яка евакуювалася з території, зайнятої формуваннями «ДНР» в місто Слов'янськ.

За словами Делас, герої документальних фільмів, з якими він зустрівся, боролися не лише проти Гітлера, а й за незалежність України, проти каральних підрозділів сталінського режиму. Активіст розповів про зустріч учнів зі Слов'янська з воїном Української Повстанської Армії Мирославом Симчичем.

Активіст братства розповів, що свої перші бої Симчич провів проти гітлерівців під час окупації, а також боровся з румунськими та угорськими загарбниками. За опір сталінському режиму Мирослав Симчич відсидів біліше 32 років у радянських тюрмах і концтаборах, але не зламався і зберіг готовність прощати.

Делас підкреслив: «Найбільше я був здивований тому, що поки Симчич воював у лавах УПА, його мама сховала від німців у своїй дерев'яній хатині двох бійців із загону радянського партизанського полководця Ковпака».

Мітки: #