ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Слов'янську лікарі зіпсували тест-системи із виявлення ВІЛ на 3 млн. грн

Лікарі Слов’янського центру СНІДу зіпсували тест-системи із виявлення вірусу ВІЛ на 3 млн. грн
Depo.
25 грудня 2015 11:54
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Центр протидії корупції, вони відправили їх звичайною поштовою посилкою, знаючи, що ці тести потрібно зберігати та транспортувати, дотримуючись холодового режиму, передає Depo.Донбас.

За інформацією “Всеукраїнської Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" МОЗ України у вересні-жовтні 2015 року перерозподілив залишки тестів на ВІЛ, зокрема тестування рівня CD-4 та вірусного навантаження ВІЛ-1, які зберігалися в Словянському СНІД центрі на інші регіональні центри профілактики та боротьби зі СНІДом. 3550 тест-систем мали надійти в Запорізький, Полтавський, Рівненський, Херсонський та Київський міський центри.

Тим не менше тест-системи прийшли до цих центрів вже зіпсованими. Реагенти надсилали через “Нову пошту”, причому поштовий оператор попередив про відсутність послуги пересилок вантажів з дотриманням температурного режиму.

"В той час, коли в Україні катастрофічно не вистачає тест-систем, і хворі люди не можуть дізнатися про свій діагноз, халатне керівництво знищує їх на мільйони гривень, – розповідає Дмитро Шерембей, голова “Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД». – За такий злочин, ці люди мають сидіти за гратами, адже такі дії могли спричинити і смерті через невчасно поставлений діагноз, окрім величезних фінансових втрат для держави. Ми добиватимемо негайного відсторонення та звільнення цих людей, а також кримінальної відповідальності за такі вчинки".

Варто відзначити, що відразу після того, як тест-системи були зіпсовані, завідувач Слов’янського СНІД центру Олександр Кушаков звернувся з листом до "Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД" з прохання купити за гроші громадської організації ці тести.

"Юристи "Центру протидії корупції" написали заяву про злочин до Генеральної прокуратури, – розповідає Олена Щербан, юрист "Центру протидії корупції". – Але наш заява була проігнорована, і нам довелося через суд змушувати правоохоронців відкрите кримінальне провадження. Ми вважаємо, що це говорить про те, що справу будуть намагатися зам’яти, щоб ніхто з відповідальних за псування тестів не був притягнути до кримінальної відповідальності, а держава не отримала компенсацію, за яку зможе закупити нові тести".

В "Міській лікарні ім. Леніна" міста Слов’янська, звідки були відправлені тести, виправдовуються, що порушили температурний режим через відсутність обладнання для транспортування реагентів при мінусовій температурі. Таким чином, посадові особи закладу свідомо допустили ймовірність псування реагентів, без яких не можуть обійтись тисячі українців.

 

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас