ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У штабі АТО розповіли подробиці одного бою у "промці" Авдіївки

Історія участі військовослужбовців одного з підрозділів високомобільних десантних військ, який тримає оборону в промзоні Авдіївки
Depo.
25 травня 2016 21:49
ФОТО: depo.ua
У штабі АТО розповіли подробиці одного бою у "промці" Авдіївки
У штабі АТО розповіли подробиці одного бою у "промці" Авдіївки

Про бій пише прес-центр АТО, передає Depo.Донбас.

Це трапилося 6 квітня. Група з 15-ти бійців на чолі із заступником командира роти вогневої підтримки по роботі з особовим складом - офіцера з позивним "Дубас" зайняла оборону в одній із будівель у промисловій зоні Авдіївки.
Противник вів інтенсивний вогонь із різноманітних вогневих засобів, намагаючись вибити десантників з їхньої позиції. Адже вони мали можливість прострілювати їхній найближчий тил.

У штабі АТО розповіли подробиці одного бою у "промці" Авдіївки - фото 1

Поступово, використовуючи густий чагарник і лісопаркову зону, бойовики напівоточили групу "Дубаса", вогонь посилювався. У десантників вичерпувався БК, закінчувалась вода. А ворог не давав навіть "підняти голови", прострілюючи як саму позицію, так і безпосередньо підходи до неї.
Зрештою бойовики атакували будівлю, де оборонялися десантники, з трьох сторін, на другому поверсі спалахнула пожежа.

Виникла загроза загибелі бійців, які оборонялися на першому поверсі. Переважна більшість із них у групі "Дубаса" були в такому серйозному бою вперше, тож досвідчений офіцер та наставник запропонував їм, поки є можливість, відійти, пробитися в тил… Жоден із десантників не пристав на пропозицію командира, всі вирішили залишитися з ним і обороняти позицію до останнього. Попри шалений обстріл бойовиків, "шістка відважних" зуміла пробитися до побратимів і доставила їм боєприпаси. Навіть більше - всі навідріз відмовилися повертатися та підсили групу.

У штабі АТО розповіли подробиці одного бою у "промці" Авдіївки - фото 2

Десантникам вдалося відстояти позиції. Допоміг… Гімн України.

Палаючий другий поверх будівлі не викликав у бойовиків жодних побоювань, адже їм і на думку не спадало, що українські десантники можуть повернутися на позиції, коли все вигорить. Тим паче, що почули в ефірі, як "Дубас" під час одного з радіообмінів із командуванням батальону заспівав Гімн України. Чомусь вони вирішили, що у такий спосіб українські десантники прощаються із побратимами, як це зробили останні захисники ДАПу, заспівавши Гімн України. Тож бойовики насмілилися піти в атаку, розраховуючи "зачистити" будівлю, добити десантників… І раптом потрапили під шквальний вогонь з другого поверху будівлі. Ефект раптовості зробив свою справу - бойовики були вимушені відступити.

Цікаво, що бій тривав безперервно 7,5 години, але за цей час, що є дивом, ніхто з групи "Дубаса" та шістьох добровольців, які пробилися до неї вже під час бою, не був навіть поранений.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас