ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У прифронтовій Костянтинівці соцпрацівники побачили спалах венеричних захворювань

На контрольованій Україні території Донеччини, зокрема, у Костянтинівці, вже можна з упевненістю говорити про спалах венеричних захворювань
Depo.
11 грудня 2015 17:26
ФОТО: depo.ua

Про це  "Новому времени" заявила Тетяна Кузьмінська, соціальний працівник, консультант центру допомоги жінкам комерційного сексу, наркозалежним та ВІЛ-позитивним громадянам - "Оберіг", передає Depo.Донбас.

"Ви зайдіть в наш костянтинівський диспансер: там все забито військовими. Справжній бум ", - розповідає вона.

Експерти зафіксували в регіоні також поширення гепатиту С серед солдатів і офіцерів ЗСУ.

Згідно з дослідженням Міжнародного альянсу з ВІЛ / СНІДу в Україні та соціологічної компанії TNS, проведеним влітку цього року, з 4.367 обстежених військових і бійців Нацгвардії 4% виявилися інфікованими.

Причому серед тих, кого не було в АТО, цей показник склав лише 2,6%, а серед що побували в Донбасі - 4,5%. 61% опитаних визнали, що під час останнього статевого акту не використовували презерватив.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що діагностувати і лікувати ВІЛ / СНІД в Донбасі зараз практично нереально. Експрес-тести не дають стовідсоткового результату. Щоб отримати медичний діагноз і лікування, потрібно здавати кров, яку раніше досліджували в спеціальній лабораторії Донецького облцентру з профілактики та боротьби зі СНІДом. Зараз він недоступний.

До того ж соби, які підлягають мобілізації, не зобов'язані проходити тестування на ВІЛ / СНІД.

"Такі обстеження проходять офіцери, контрактники і призовники строкової служби. Військовозобов'язані - це інша категорія. Їх не обстежують на ці хвороби, тому що незрозуміло, що потім робити [якщо хворі] - все одно закликати або відмовлятися від них ", - пояснює Сергій Литовка, начальник Центрального санітарно-епідеміологічного управління Міноборони.

Донбас і до АТО був регіоном з найвищим рівнем соціально небезпечних хвороб: у Донецькій і Луганській областях, а також у Криму проживали 30% всіх ВІЛ-інфікованих в Україні.

За даними ООН, в 2012 році в Донецькій області був найвищий рівень ВІЛ серед жінок комерційного сексу - 38,2%. В середньому по Україні цей показник тримається на рівні 9%.

У "ДНР" вже зараз точно є спалах хвороб, тільки там ніяких обстежень не проводиться. Проблема існує, але цифр немає. А звідти хвороби перетікають на підконтрольну Україні територію.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас