У "Нафтогазі" порахували, скільки заробили на підвищенних тарифах для населення

НАК "Нафтогаз України" додатково отримала від підвищення ціни на газ для населення 4,3 млрд грн після вирахування рентних платежів

Про це у своїй колонці написав головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає Depo.ua.

"Ефект у 2016 році від підвищення ціни для населення, після вирахування рентних платежів (додатковий податок) – загалом 4,3 млрд грн. Тобто він в 30 разів є менш значущим для формування прибутку "Нафтогазу", ніж ефект від закупівлі газу в Європі", – сказав Вітренко.

Разом з тим "Нафтогаз" зараз витрачає на імпорт газу у рази менше порівняно з тим, що мав би витратити при купівлі газу виключно на умовах контракту з "Газпромом".

"На додаток до цього, купуючи газ на європейському ринку "Нафтогаз" збільшує попит на європейському ринку, який задовольняється за рахунок збільшення поставок російського газу на цей ринок, що транспортується через Україну, у свою чергу збільшуючи наші доходи від транзиту газу. Подивимося на цифри. Наприклад, на 2016 рік, за який "Нафтогаз" опублікував фінансову звітність з прибутком 21 млрд грн. У той же рік за рахунок закупівлі газу в Європі Нафтогаз зекономив 121 млрд грн", - зазначив Вітренко.

За його оцінкою, підвищення цін на газ для населення принесло "Нафтогазу" навіть менше, ніж сукупний ефект від економії на закупівлі матеріально-технічних ресурсів та послуг (додатково до закупівлі газу, навіть якщо взяти тільки закупівлі через ProZorro), приросту видобутку власного газу, економії паливно-енергетичних ресурсів, та зменшення вартості кредитних ресурсів.

"Це чинники, які знаходяться в межах контролю керівництва групи "Нафтогаз". У цифрах: ефект від перелічених чинників (додатково до ефекту від закупівлі газу у Європі) +7,5 млрд грн, тобто майже у два рази більший, ніж ефект від підвищення цін для населення", - додав Вітренко.

Нагадаємо, що у травні 2016 року, коли уряд підвищував удвічі ціну на газ для населення, декларувалося, що саме цей крок дозволить радикально скоротити дефіцит "Нафтогазу".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme