У МінТОТ пояснили, чому не будуть евакуювати зеків через воєнний стан

Ув'язнених, які відбувають покарання в регіонах, де введено воєнний стан, евакуювати звідти не будуть

Про це сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука у коментарі про про порядок евакуації окремих категорій населення в разі введення воєнного стану, передає Depo.Донбас з посиланням на "Гордон".

"Постанова про евакуацію в'язнів була ухвалена не через воєнний стан. Це збіг. Є багато інформації про долю в'язнів на непідконтрольних Україні територіях. У Мін'юсту нарешті дійшли руки, щоб визначитися, як бути з ув'язненими, які залишилися на тому боці", - пояснив він.

Тука нагадав, що в окупації дуже багато людей, які отримали вироки на нині контрольованих України територіях, проте покарання відбувають на окупованих.

"Є й зворотні ситуації, коли люди зі сходу чи Криму відбувають покарання на вільній території країни. Це серьезне питання. Наприклад, бойовики часто торгують ув'язненими особами. Вони дзвонять їх родичам і вимагають гроші. Причому у багатьох в'язнів уже минули тюремні терміни, але бойовики їх все одно не відпускають, намагаючись отримати викуп ", - зазначив Тука.

За його словами, нині на окупованих територіях Донбасу залишилися тисячі ув'язнених.

"Через введення воєнного стану в 10 регіонах в'язнів звідти евакуювати не будуть. Хоча відпрацювати механізми взаємодії центральних органів влади з місцевою владою, звичайно, треба. І військовий стан в цьому контексті - велика репетиція", - заявив він.

Заступник міністра розповів, що у 2015 році був випадок, коли під час боїв зруйнували колонію і до українських військовослужбовців прийшли двоє темтешніх в'знів, які мали ще кілька років відбувати покарання: одному залишалося сидіти 12 років за вбивство, другому - сім.

"Незважаючи на це, вони прийшли і самі здалися. Інше питання - що з ними робити? Адже ні документів, ні особистих справ у них при собі не було. Бігти вони не збиралися. А у військових не було ніяких інструкцій, що робити в такій ситуації. Потім їх передали поліції. Ті спочатку зраділи, а через два години задумалися - дійсно, а що ж з ними робити? Ось для цього і затверджено дану постанову ", - зазначив Тука.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна

Читайте також: Агресія Росії в Азовському морі: У 10 областях України ввели воєнний стан (ХРОНІКА)

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme