ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Мілані ключовою темою міністерської зустрічі був Донбас

Врегулювання конфлікту в Україні спровокованого Росією було головною темою на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ в Мілані

Depo.
7 грудня 2018 19:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на Укрінформ.

"Сторони повинні вийти з політичного глухого кута і працювати над повною імплементацією Мінських домовленостей, зобов'язання щодо чого вони взяли на себе. Власне, тупик щодо кризи в Україні і навколо нього викликав атмосферу, яка панувала тут, в Мілані. Але незважаючи на брак довіри, відмінності в сприйнятті і відмінності розуміння подальшого шляху, навіть в цей час країни-члени заклали основи для нових рішень і декларацій ", - сказав він.

Гремінгер нагадав, що відразу після недавнього інциденту з нападом Росії на українські кораблі в районі Керченської протоки він разом з діючим головою ОБСЄ виступив із заявою, в якому містився заклик до стриманості і діалогу з метою деескалації ситуації. "Я також передав цей месидж російському міністру закордонних справ Сергію Лаврову під час нашої зустрічі в Мілані. Ми також закликаємо відновити зусилля по врегулюванню конфлікту в і навколо України", - заявив генсек ОБСЄ.

Міністр закордонних справ Італії і діючий голова ОБСЄ Енцо Моаверо-Міланезі підкреслив важливість ОБСЄ як структури, де країни можуть безпосередньо обмінятися думками з усіх важливих і складних питань. "Без ОБСЄ результат був би таким, що країни говорили б тільки на відстані. Говорили б тільки заявами, без безпосереднього контакту за круглим столом в присутності інших країн", - заявив він.

Разом з тим міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, який очолить ОБСЄ в 2019 році, заявив, що зустрічі в Мілані 6-7 грудня перевищили його очікування.

"Ми прибули сюди під впливом недавнього інциденту в Азовському морі. І ніхто не міг передбачити, як це затьмарить зустріч тут і її результати. Я бачу позитивним те, що дуже багато країн-членів розуміють, що це - важлива і ефективна платформа і потрібно її використовувати, щоб обговорювати наші проблеми і просувати бачення ", - сказав Лайчак.

За його словами, зустрічі в Мілані не були простими, але є прогрес з низки питань. "Мілан посилив значення ОБСЄ. Якби не було такої платформи, то не було б де обговорити позиції", - переконаний він.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook