У Маріуполі засудили прикордонників, які брали хабарі за переміщення вантажу через КПВВ

У Маріуполі за хабарі судили двох співробітників Держприкордонслужби з Львівської області

Інформація про це опублікована в реєстрі судових рішень, передає Depo.Донбас з посиланням на 0629.

Обидва обвинувачених - уродженці Львівської області. У одного з них, який працював прикордонником, за місцем проживання знайшли автоматні патрони, обойми, пластид, автомат АКС 74, гранати і постріли для Воган.

До того ж чоловік, будучи старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах сектору КПВВ "Восьмий" управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ГФС, у 2016 році двічі отримував хабарі від невідомої особи (в розмірі 10 тис. грн і 35 тис. грн ) за безперешкодне переміщення вантажів через КПВВ "Гнутове" на тимчасово неконтрольовану територію.

Другий обвинувачений працював інспектором прикордонної служби 2 категорії першої групи прикордонного контролю відділення прикордонного контролю оперативно-бойової прикордонної комендатури "Сартана". Відповідно до реєстру судових рішень, він також отримав 5 тис. грн хабара за провезення вантажу через "Гнутове".

Ці два випадки були кваліфіковані за ч.1 ст.368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

На суді перший обвинувачений повідомив, що працював в загоні "Фантом". Отримання хабарів заперечував, а з приводу знайденої зброї в будинку припустив, що його могли підкинути поліцейські, які проводили обшук.

Другий обвинувачений також вину не визнавав. Гроші, які у нього виявили, його попросили передати. За словами обвинуваченого, до нього звернувся чоловік і попросив передати комусь гроші. Коли він відмовився, відразу ж до машини підбігли правоохоронці і стали його бити, крім того, він втрачав свідомість під час допитів.

Пыд час суду були опитані свідки і вивчені протоколи. Суд вирішив, що обидва чоловіки вчинили злочини середньої тяжкості. А зберігав озброєння - тяжкий злочин, однак суд врахував пом'якшуючі обставини.

Рішенням суду одного з прикордонників звільнили від відбування покарання за амністією у справі про зберігання зброї, а за хабар йому призначили 6 місяців арешту і позбавили права займати адміністративно-господарські посади.

Другому обвинуваченому також був призначений термін - 6 місяців арешту, (які він фактично відбув) і заборону займатися адміністративно-господарською діяльністю протягом 2 років. Також з обвинувачених був стягнутий штраф.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас