У Латвії анонсували новий центр реабілітації бійців АТО

Громадський фонд Latvijas atjaunosanas biedriba анонсував створення в Латвії центру соціально-психологічної реабілітації воїнів АТО, який планують відкрити в травні 2018 року

Depo.
20 жовтня 2017 23:48
ФОТО: depo.ua

Про це розповів на прес-конференції в Ризі керівник Фонду Сергій Алексєєв, передає Depo.Донбас із посиланням на "Укрінформ".

"Розгортається проект постійно діючого соціально-психологічного центру реабілітації українських воїнів АТО ФENIKSS, створюваного на території Латвії. У нас з'явився майданчик у кілька гектарів і двоповерховий гостьовий будинок (колишній баронський маєток). Звичайно, тут ще треба реконструкція, облаштування з урахуванням нових потреб. Ми продовжуємо шукати партнерів та донорів, оскільки наш проект - волонтерський. Сподіваємося, що зможемо відкрити центр у травні 2018 року", - розповів Алексєєв.

За його словами, на першому етапі після запуску центру ФENIKSS планується запрошувати на соціально-психологічну реабілітацію 25-30 українських воїнів. Згодом, на другому етапі - 40-45. Центр буде працювати в координації з Посольством України в Ризі. Для психологічної реабілітації буде використовуватися адаптована до українських умов розробка американських фахівців, що застосовувалася для солдатів, що пройшли операцію "Буря в пустелі" (операція багатонаціональних сил зі звільнення Кувейту і розгрому іракської армії в 1990-1991).

У разі необхідності при більш складних клінічних випадках волонтери направлятимуть для допомоги до відповідних ліцензованих фахівців у лікарні Адажи (тут розташована база НАТО в Латвії) і Айнажи.

Сергій Алексєєв - російський політемігрант в Латвії, громадський активіст, засновник громадського фонду Latvijas atjaunosanas biedriba, автор і співавтор ряду суспільно-значущих розслідувань про корупцію, "відмивні" банки, інформаційний вплив РФ на Балтію.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас