У Кураховому переселенці з "ДНР" п'ятий рік живуть у покинутому дитсадку
У Кураховому на Донеччині в покинутому дитячому садку живуть переселенці з Мар'їнки і Красногорівки
Раніше тут жили 70 людей, зараз залишилося 30, передає Depo.Донбас з посиланням на Кума. Сity
Ті, хто покинули будівлю, пішли на орендовані квартири, а ті, хто залишився, такої фінансової можливості не мають. У дитсадку є туалет та душ, але стіни та стеля усі в чорних розводах і плямах від плісняви. На кухні давно не було ремонту, але переселенці нею не користуються, кожен готує у себе в кімнаті на стареньких, невеликих спіральних електроплитах.
Разом з чоловіком Олена живе у невеличкій кімнаті з 2015 року. Їх будинок у Красногорівці зруйнований. Їхати до родичів або друзів немає куди. Подружжя сподівається на те, що будинок відновлять і вони зможуть повернутися у рідне місто.
Вона розповіла, що за проживання переселенці ані копійки не платять, сплачують лише за комунальні послуги. З опаленням виходить десь 1 000 грн. За її словами, це все одно краще, ніж винаймати житло за 2 500 – 3 000 грн. мінімум.
Жінка розповіла, що на другому поверсі зараз мешкає дві родини з дітьми. Раніше таких родин було більше, але ті, хто мав фінансову можливість пішли на квартиру, бо умови для дітей тут так собі. Хоча, у минулому році на другому поверсі, за допомогою гуманітарної організації, обладнали кімнату відпочинку, де є телевізор, зручні крісла диван та електричний чайник.
Тут живуть ті, хто боїться повертатися в "ДНР", у кого житло на підконтрольный території згоріло або зруйновано обстрілами. П'ять пенсіонерів померли і не дочекалися повернення додому.
Надія до війни мешкала у Красногорівці, її квартира згоріла. Тож вона живе тут. Кілька років тому жінка пробувала винаймати гуртожиток за 500 грн. але власниця підняла ціну. Жінка не могла платити більше, бо отримує пенсію 1 500 грн. та виплати, передбачені вимушено переміщеним особам, - 1 000 грн.
Олена Олександрівна з Мар’їнки. Її будинок постраждав від військових дій, але незруйнований вщент, там повибивані вікна, пошкоджений дах. Але відновити житло можна. Жінка боїться повертатися додому через військові дії. Вона живе сама, отримує пенсію 2 800 грн. та переселенські виплати – 1 000 грн. Каже, що за світло у місяць сплачує 200 – 250 грн.
Фото Ірина Лимар\Кума. Сity
Нагадаємо, Кабінет міністрів розширив програму будівництва доступного житла, додатково профінансувавши її на 300 млн грн. Фінансування дасть змогу побудувати доступне житло в приміських районах Києва, Дніпра, Львова, Одеси, Харкова для близько 950 сімей, з яких 700 сімей - переселенці і близько 200 сімей учасників АТО
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас