У Києві сім'ям загиблих АТОшників замість землі даватимуть матеріальну виплату

Постійна комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримала проект рішення, що передбачає надання матеріальної виплати сім'ям загиблих киян-учасників АТО замість землі

Про це повідомляє прес-служба Київради, передає Depo.Донбас.

"Сьогодні в столиці обмежені земельні запаси, тому органи виконавчої влади та місцевого самоврядування не в змозі задовольнити необхідні потреби в отриманні земельних ділянок. Таким чином, сім'ї загиблих киян-учасників АТО зможуть обирати: земля у місті, що гарантовано їм державою, або ж матеріальна допомога. Передбачається виплата у розмірі 400 прожиткових мінімумів. Станом на 1 грудня 2018 року це становило 768 тис. гривень", - пояснили у відомстві.

Як зазначив голова постійної комісії Київради з питань містобудування Олександр Міщенко, на сьогодні в Києві налічуєються 363 сім'ї загиблих киян-учасників АТО, 142 з них вже отримали земельні ділянки.

"Задовольнити законне право решти для столиці вкрай складно. Тому ми пропонуємо грошову компенсацію. Люди самі обиратимуть куди їм краще спрямувати ці кошти: купити землю чи квартиру. Більше того, не всі з 142 сімей, які тримали ділянки, мають можливість їх облаштувати. Тому вони можуть передати землю до комунальної власності міста, а натомість - отримати грошову допомогу", - додав Міщенко.

Реалізація проекту рішення здійснюватиметься за рахунок коштів бюджету міста, передбачених міською цільовою програмою "Турбота. Назустріч киянам" на 2019-2021 роки.

Передбачається, що розглядати питання, пов'язані з виплатою матеріальної допомоги, буде спеціальна комісія, яка працюватиме при кожній райдержадміністрації столиці

Зазначається, що відповідний проект рішення повинні розглянути на одному із пленарних засідань Київради.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас