UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Києві арештували звільненого з полону "Л-ДНР": Йому загрожує 12 років тюрми

Шевченківський райсуд Києва заарештував і відправив у СІЗО Олександра Садовського – одного із звільнених з полону "Л-ДНР" під час "великоднього обміну" 

У Києві арештували звільненого з полону…
фото прес-служби Донецької ОВЦА

Засідання відбулося 30 квітня, передає Depo.Донбас з посиланням на "Грати".

Садовського звинувачують в організованому груповому шахрайстві (частина 3 статті 28 Кримінального кодексу) в особливо великому розмірі (частина 4 статті 190), несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку (частина 1 і 2 статті 361).

Кримінальне провадження відкрили 14 березня 2018 року, коли Садовський перебував в ув'язненні на непідконтрольній території.

За даними "Медійної ініціативи за права людини" (МІПЛ), групи, яка збирає і перевіряє дані про затриманих на непідконтрольних територіях, Садовський працював охоронцем пунктів обміну валют. Один з них 22 квітня 2014 року пограбували, при цьому загинула жінка-оператор. Розслідування почали, коли Донецьк був ще під контролем України - Садовського підозрювали у вбивстві, - але судили вже після того, як частина Донецької області перейшла під контроль проросійських бойовиків. Суд "ДНР" засудив його до довічного ув'язнення. Родичі Садовського намагалися внести його прізвище до списків на обмін з 2018 року. У в'язниці "ДНР" він перебував шість років - з кінця травня 2014 року, і перед обміном був помилуваний.

Адвокат Садовського, Володимир Лисенко, сказав, що у нього немає інформації про справу про вбивство, а нинішні звинувачення не відносяться до подій 2014 року. При цьому він, пославшись на адвокатську таємницю, не став коментувати поточну справу.

У березні 2018 року Садовського оголосили в розшук, а в день обміну, 16 квітня, слідчий суддя Шевченківського райсуду дав дозвіл на його затримання. Після обміну він перебував на обсервації в зв'язку з карантинними заходами через поширення коронавирусної інфекції, а о третій годині ранку 30 квітня Садовського затримали.

Слідчий і прокурор просили суд заарештувати Садовського, вказуючи на те, що він може спробувати втекти від слідства, незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних, і в цілому перешкодити розслідуванню.

Захисник Садовського виступив проти клопотання прокуратури і попросив суддю призначити його підзахисному домашній арешт. Адвокат Лисенко зазначив, що Садовський визнав свою провину повністю, має намір співпрацювати і допомагати в досудовому розслідуванні. Ризики, на його думку, є необґрунтованими, оскільки Садовський не ховався, висловив бажання повернутися на підконтрольну територію України, де у нього є постійне місце проживання.

Сам Садовський також виступив проти клопотання прокуратури. Він пояснив, що свою провину в скоєному не заперечує, але не погоджується з кваліфікацією злочину - він не вважає, що створив злочинну групу. Він також стверджував, що не буде переховуватися, готовий понести покарання і співпрацювати зі слідством. Підозрюваний також повідомив суду, що у нього хвора мати, яка вимагає його допомоги.

Заслухавши сторони, слідча суддя Антонюк Марина прийшла до висновку, що підозра обгрунтована, а ризики того, що підозрюваний може втекти або заважати слідству, існують. Садовскому інкримінують скоєння тяжкого злочину, який передбачає позбавлення волі на термін до 12 років з конфіскацією майна. Крім того, в справі - 29 епізодів злочинної діяльності та 26 потерпілих. Сума завданих збитків становить понад 290 тисяч гривень.

Суддя вказала на те, що у Садовського немає постійного місця проживання і джерела доходу, немає стійких соціальних зв'язків. За місцем реєстрації, зазначила суддя, Садовський не проживає тривалий час, а неповнолітня дочка і літня мати не зменшують існуючих ризиків для справи.

Суд постановив заарештувати Садовського до 16 червня з можливістю вийти під заставу в 420 тисяч 200 гривень.

Нагадаємо, 16 квітня в результаті обміну Україна забрала з полону 20 громадян. "ЛНР" передала Україні 11 людей, а "ДНР" - 9.

Під час процесу обміну полоненими троє людей, яких Україна збиралася передати "ЛНР", відмовилися їхати на окуповану Луганщину. Крім того, ще одна людина відмовилася повертатися в "ЛНР" під час  верифікації, яка була проведена в рамках відеоконференції, ця людина підтвердила свою відмову від участі в обміні.

Ще одна людина відмовилася від повернення в "ДНР". 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme