У кіберполіції розповіли про найпопулярніші види шахрайства на Донеччині

З початку року в Краматорську вже зареєстровано 97 випадків шахрайства, з яких 26 - пов’язані з купівлею-продажем у мережі та 24 - із банківськими рахунками

Про це в ефірі програми "">Тема дня" заявила оперуповноважена відділу кримінальної поліції, капітан поліції Нахшун Ванесян, передає Depo.Донбас.

За її словами, серед телефонних шахрайств розповсюджене, так зване "ваш син потрапив у халепу", коли жертві пропонують скинути на банківську картку кошти, для допомоги родичу. Також кібершахраї викладають товари на сайті, але ціна цих пропозицій значно нижча за ринкову. Жертва надсилає на вказаний рахунок гроші, шахрай отримує бажане і зникає.

Крім того, шахраї можуть прийти до квартири та представитися соціальними представниками, або запропонувати послугу обміну старих купюр на нові. Жертвами таких шахрайств найчастіше стають особи похилого віку.

"Під час розмові із незнайомцем, який пропонує послуги або подарунки, варто бути обачним. Намагайтеся самі дізнатися більше інформації про нього. Якщо ви отримали смс-повідомлення – не реагуйте, не виконуйте вказівки шахраїв. Але, коли вас все ж ошукали, потрібно звернутися на "гарячу лінію 102" або до найближчого відділку поліції", — наголосила оперуповноважена.

Вона також нагадує, що не можна вводити дані банківської картки на неперевірених сайтах.

"Під час здійснення розрахунків в мережі Інтернет треба користуватися перевіреними сайтами (тобто такими, де використовується захищений протокол https); варто підключити послугу “SMS-банкінг” та відстежувати всі фінансові операції; періодично проводити сканування комп’ютера на віруси та використовувати актуальне антивірусне програмне забезпечення", - радять спеціалісти з кіберполіції.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme