Зона відчуження: У "Голосі" пояснили деталі запропонованої "заморозки війни" на Донбасі

Лідер фракції Голос Сергій Рахманін пояснив, як може відбуватися "заморозка війни" на Донбасі, яка була запропонована його політичною силою

Він пояснив, що заморожений конфлікт – це усталене словосполучення, яке зазвичай вживається політиками й дипломатами, коли йдеться про спосіб розв'язання питання, передає Depo.Донбас з посиланням на "УП"

Рахманін зазначив, що Мінські угоди виписані таким чином, що санкції проти Росії в будь-якому разі скасують.

"Їх скасують, якщо Україна не виконає Мінські угоди. Їх скасують, якщо Україна виконає Мінські угоди. Але якщо Україна виконає Мінські угоди і санкції скасують, то Україна отримає неконтрольовану територію, за яку вона має платити з бюджету, з повністю понівеченою економікою, зруйнованою інфраструктурою, нашпигованою мінами, із зубожілим населенням, з жахливою екологічною ситуацією, із зруйнованими мостами, зі знищеними дорогами. Йдеться про сотні мільярдів доларів, які нам ніхто не дасть. Жоден з тих, хто обіцяє нам допомогти в цьому, не допоможе, щойно ми виконаємо Мінські угоди. Я вже не кажу про заборгованості по зарплаті, по пенсіях. Тобто це поховає українську економіку", - сказав він.

На думку Рахманіна "заморозка" - це фіксація ситуації в тому вигляді, в якому вона є.

"Це не означає відступ чи наступ. Це означає проведення демілітаризованої зони, яку б я назвав не кордоном, а тимчасовою адміністративною смугою. Сьогодні це лінія фронту або лінія розмежування, лінія розведення. Насправді це має бути тимчасова адміністративна смуга. Ії фіксація означає, що з цього моменту припиняються бойові дії з обох боків, і ми поступово дипломатичним шляхом доводимо до того, що зникає військова загроза", - додав він. 

Рахманін погодився, що гарантій того, що протилежна сторона припинить бойові дії немає.

"Гарантії немає. І я про це говорив. І тому я наполягав на тому, що це має бути справа дипломатів, це має бути справа перемовного процесу. З обох боків абсолютно щиро хочуть зменшення жертв. Навіть переведення бойових дій з активної фази в неактивну уже зменшило кількість жертв. Але все одно після Мінських угод людей загинуло більше, ніж до них", - зазначив він.

"Мур як фізична споруда може існувати, а може не існувати. Питання того, як це виглядатиме – це питання обговорення суспільства. Але в будь-якому разі це буде лінія, демілітаризована зона. До певної міри навіть зона відчуження. Але це – зона безпеки", - додав Рахманін.  

Нагадаємо, політична фракція "Голос" вважає, що Україна має вийти з Мінських угод і заморозити ситуацію з вирішення військового конфлікту з Росією на Донбасі до посилення власних позицій.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія вважає, що реалізація пропозиції партії "Голос" про вихід України з мінських домовленостей може призвести до скасування міжнародних санкцій проти Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас