ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Бахмуті інфраструктурні проекти загрузли у корупційних схемах і кримінальних справах (ВІДЕО)

В Бахмуті на Донеччині центральні інфраструктурні проекти на загальну суму понад 140 млн грн не обійшлися без корупційних схем, кримінальних проваджень і розтрат

Depo.
20 березня 2018 16:55
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у розслідуванні організації "Громадський контроль", передає Depo.Донбас.

Зокрема повідомляється, що мільйони "осіли" у реконструкції міської набережної, яку було капітально відремонтовано 2014 році, але вже на тротуарі з'являються дефекти, а сам він потроху сповзає до річки.

Активісти з'ясували, що одним з найбільш витратних (понад 53 млн грн) і найдраматичніших за процедурою проходження тендеру у 2017 році стало зміцнення берегів і розчищення русла річки Бахмутки.

Замовником виступило Управління розвитку міського господарства Бахмутського міськради. Шість раз закупівлі скасовувалися, в двох випадках довелося втрутитися Антимонопольному комітету і правоохоронним органам.

В результаті спірних торгів переможцем стало ТОВ "Спеценергомонтаж Київ", чия пропозиція виявилася дешевше майже на 3 млн грн. Але пізніше рішенням тендерного комітету переможця дискваліфікували. Офіційною підставою стала відсутність досвіду проведення аналогічних робіт.

Переможцем обрали фігуранта кримінальних проваджень ТОВ "Данко". Але договір з фірмою так і не уклали, пославшись на відсутність копії техпаспортів на орендовану компанією техніку. Документація інших підрядників також не задовольнила тендерний комітет.

Отримати проектну документацію з реконструкції набережної в Бахмуті активістам не вдалося. Як виявилося, її вилучили правоохоронці в рамках кримінального провадження ще в середині 2015 року.

Активісти не розуміють, як в 2017 році в Бахмуті проводили тендер без проектної документації.

також у розслідуванні йдеться, що схожа ситуація сталася з будівництвом водогону в Бахмуті початковою вартістю 24 млн грн. У тендері взяли участь відразу 12 учасників. Переможцем стала компанія "Оквін 5". Ознайомитися з проектно-кошторисною документацією активістам також не вдалося. У Департаменті капітального будівництва ДонОГА відповіли, що документація є об'єктом авторського права і захищена для перегляду.

На сьогоднішній день "Оквін 5" виконує на території Бахмута і району 5 підрядів на загальну суму близько 60 млн грн.

Кримінальне провадження щодо розтрати бюджетних коштів супроводжує ще один інвестиційний проект - реконструкцію очисних споруд в Бахмуті.

В рамках досудового слідства встановлено, що посадові особи Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутського міськради підписали акт приймання обладнання за свідомо завищеними цінами. Шкода бюджету міста правоохоронці оцінили в 35 млн грн.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook