ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Ахметова погрожують зупинити металургійну галузь країни

Фінансова група "Метінвест" може зупинити роботу всіх своїх підприємств через неповернення ПДВ
Depo.
11 листопада 2015 14:01
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби компанії, передає Depo.Донбас.

"Всі підприємства групи в листопаді 2015 року було відключено від системи автоматичного відшкодування ПДВ. А повернення податку, можливо, буде здійснюватися в "ручному" режимі, проте розмір відшкодування компанії невідомий", - заявляють у "Метінвесті". 

У прес-службі зазначили, що це не перший випадок, коли підприємства "Метівесту" відключають від автоматичного відшкодування ПДВ, втім вперше від цієї системи відключені всі підприємства компанії.

"Борг держави перед підприємствами компанії з відшкодування ПДВ на 1 листопада вже склав 2,33 мільярда гривень, і в даний час податковими органами не підтверджене відшкодування ще 1,1 мільярда гривень. Упевненості в тому, що ця сума буде відшкодована в "ручному" режимі, у групи також немає", - йдеться в повідомленні.

У "Метінвесті" стверджують, що така ситуація може призвести до зупинки підприємств і скорочення їх рабітників.

"Якщо відшкодування не буде, в поточній ринковій ситуації холдинг буде змушений вже найближчим часом зупинити роботу своїх підприємств. Це призведе до зупинки всієї металургійної галузі країни і скорочення десятків тисяч робочих місць", - заявив генеральний директор "Метінвесту" Юрій Риженков.

Нагадаємо, що у вересні СБУ зупинила відшкодування податку на додану вартість ТОВ "Метінвест-Україна", ПАТ "Харцизький трубний завод" та ПАТ "Єнакієвський металургійний завод". За даними відомства, зазначені підприємства подали документи на відшкодування ПДВ, незважаючи на те, що їхні юридичні та фактичні адреси, а також виробничі потужності розташовані на територіях, контрольованих терористами "ДНР".

Більше новин про події на Донбасі читайте на  Depo.Донбас.