Тука пророкує повернення Донбасу за 2-3 роки після введення миротворців

Миротворча місія ООН зможе провести процес реінтеграції Донбасу за 2-3 роки

Про це в коментарі РБК-Україна повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, передає Depo.Донбас.

За його словами, якщо розглядати питання з технічної точки зору, миротворці з'являться на Донбасі не раніше, ніж за півроку після ухвалення рішення Радою національної безпеки і оборони ООН.

"Сам процес розгортання може тривати десь до трьох місяців. Скільки часу знадобиться для того, щоб повернути офіційну владу, з моєї точки зору - це 2-3 роки", - повідомив Тука.

Він також додав, що тривалість проведення миротворчої операції може залежати від багатьох чинників.

"Все залежить від того, як швидко буде ухвалене рішення Радбезом ООН. По-друге, як швидко буде знайдено фінансування. По-третє, як швидко будуть сформовані підрозділи. Є дуже багато чинників… Все залежить і від того, як буде проходити процес демілітаризації, як буде поводити себе Росія. Чи вона залишить наш Донбас врешті-решт в спокої, чи буде провокувати місцеве населення", - додав Тука.

Він наголосив, що першими на окуповану частину Донбасу мають зайти гуманітарні підрозділи миротворців, які допоможуть налагодити постачання необхідних послуг населенню.

"Почнуть працювати цивільні підрозділи, які займуться налагодженням постачання води, електроенергії, інших послуг. До речі, в підрозділі ООН є навіть спеціальний підрозділ (для боротьби, - ред.) з пропагандою. Після цього вже заходять люди зі зброєю. Це поліцейські підрозділи, які забезпечуватимуть громадський порядок", - розповів Тука.

На його думку, третя складова - це відомі блакитні шоломи. Вони мають займатимуться роззброєнням та триматимуть контроль на державному кордоні.

Тука запевнив, що через санкції та дипломатичний тиск Росія не зможе постійно блокувати питання миротворців у Радбезі ООН.

"Дискусія триває не навколо питання, чи вводити миротворців, чи ні. Наразі точаться суперечки лише стосовно формату та складу місії. Пропозиція України і наших союзників в тому, що місія має зайти на всю окуповану територію, а також на державний кордон. Позиція РФ - ввести миротворчі сили виключно вздовж лінії зіткнення. Навколо цих фундаментально різних підходів триває дискусія", - сказав він.

Він наголосив, що зрештою Росія буде змушена погодитись на розгортання операції на умовах України.

"Триває робота над тим, щоб змінити точку зору РФ. Це здійснюється шляхом тиску і це можливо. Прийде час і позиція Росії зміниться", - додав Тука.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко закликав ООН ввести миротворчу місію на Донбас, яка може зіграти визначальну роль у припиненні страждань українського народу.

Читайте також: Стурбованість і миротворці: Чого Порошенко досягне на Генасамблеї ООН

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас