Третина переселенців не має наміру повертатися на Донбас навіть після закінчення війни та окупації

Внутрішньо переміщенні особи (ВПО) в Україні переважно залишаються у своїх нинішніх місцях проживання та налагоджують відносини з приймаючими громадами

Про це свідчить останній раунд Національної системи моніторингу (НМС) ― регулярного опитування, яке проводить Агентство ООН з питань міграції (МОМ) за фінансування Євросоюзу, передає Depo.Донбас з посиланням на сайт МОМ.

Близько двох третин (62%) опитаних ВПО повідомили, що перебувають у нинішньому місці проживання понад три роки. Протягом трьох останніх раундів опитування понад третина (38%) ВПО заявили, що вони навіть після закінчення конфлікту не мають намірів повертатись у свої місця проживання до переміщення. У деяких областях, зокрема в Київській, Чернігівській, Волинській та Чернівецькій, частка таких осіб становить 60% і більше. Частка ВПО, які заявили про намір повернутися додому після закінчення конфлікту, за останній рік зменшилася на 8%: із 32% у вересні 2017 ― до 24% у вересні 2018.

Інтерес ВПО до працевлаштування за кордоном залишається низьким: лише один відсоток опитаних МОМ протягом грудня 2017 ― вересня 2018 заявили, що вже знайшли роботу за кордоном і збираються виїхати з країни. Частка тих, хто має намір знайти роботу за кордоном, також залишається незмінною з кінця минулого року і становить 5%.

Рівень оцінки ВПО своєї інтегрованості в приймаючі громади був досить високим протягом кількох раундів НМС: до 80% респондентів відповіли, що вони повністю або частково інтегровані. Більше половини (54%) ВПО, опитаних в останньому раунді, заявили, що цілком довіряють місцевому населенню у своєму теперішньому місці проживання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас