Терористи "ДНР" обстріляли з кулеметів співробітників Червоного Хреста, які роздавали гуманітарку

Терористи обстріляли місію Червоного Хреста, яка роздавала гуманітарну допомогу в окупованій частині Донецької області

Depo.
19 травня 2017 22:29
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас, про це йдеться у повідомленні Української сторони СЦКК на сторінці прес-центру АТО у Facebook,

В інформації зазначають: "18 травня 2017 року під час планової роздачі продуктових і гігієнічних наборів у населеному пункті Доломітне на непідконтрольній території уряду України проросійськими найманцями були обстріляні співробітники Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Кілька кулеметних черг пройшли у безпосередній близькості від людей та автомобілів місії. На щастя, ніхто не постраждав.

Вивчення обставин і журналів обліку порушень режиму припинення вогню показало, що обстріл представників Червоного Хреста відбувся саме з боку НЗФ ОРДО і вівся він із території ОРДО.

Кулеметний обстріл місця роздачі гуманітарної допомоги здійснено НВФ ОРДО з метою дискредитації ЗС України, поширення паніки і страху серед місцевого населення і представників МКЧХ.

Для забезпечення гуманітарної акції МКЧХ 18.05.2017 року Збройні Сили України надали письмові гарантії безпеки, тоді як з боку НЗФ ОРДО таких гарантій надано не було. Представники МКЧХ здійснювали видачу гуманітарної допомоги з власної волі й на власний ризик.

Українська сторона СЦКК категорично засуджує дії НВФ ОРДО і кваліфікує їх як грубе порушення міжнародного гуманітарного права".

Нагадаємо, що під час проїзду автомобіля СММ ОБСЄ бойовики перегородили дорогу камінням і погрожували спостерігачам арматурою.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас