Суд знову не зміг засудити підірваного "Гіві", бо нема справки про його смерть

Апеляційний суд Дніпропетровської області залишив в силі рішення про повернення в прокуратуру справи стосовно ватажка банди "Сомалі" з "ДНР" Михайла Толстих на прізвисько "Гіві"

Про це йдеться в ухвалі суду, передає з посиланням на "Українські Новини".

Повідомляється, що головна військова прокуратура подала апеляцію на рішення суду першої інстанції, який відмовився почати заочний розгляд справи проти "Гіві".

"Прокуратура наполягає на початку процесу засудження екс-командира підрозділу "Сомалі". У той же час суд вирішив, що "Гіві" не було належним чином повідомлено про початок кримінального провадження проти нього, а також він не перебуває в міжнародному розшуку", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у матеріалах справи є офіційна відмова Інтерполу оголосити громадянина Толстих в розшук.

Крім того, повідомляється, що департамент контррозвідки СБУ надав суду інформацію, що, за його даними, 8 лютого 2017 року "Гіві" був убитий невідомими особами в своєму робочому кабінеті на базі бойовиків "Сомалі".

"Однак підтвердити офіційно зазначену інформацію оперативний підрозділ не має можливості в зв'язку з тимчасовою окупацією бойовиками терористичної організації "ДНР" частини території Донецької області", - йдеться в судовому рішенні.

Повідомляється, що прокурор звернув увагу на те, що підставою для державної реєстрації смерті є документ встановленої форми про смерть, виданий закладом охорони здоров'я або судово-медичною установою, рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення особи померлою.

"Таким чином, повідомлення ЗМІ, а також інформація з будь-якого іншого джерела не є підставою, щоб вважати особу померлою. Суд відкинув ці доводи прокуратури і залишив рішення суду першої інстанції без змін", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 30 березня стало відомо, що Павлоградський міськрайонний суд викликав на засідання обвинуваченого Михайла Толстих (командира угруповання бойовиків "Сомалі" на прізвисько "Гіві"), опублікувавши відповідне повідомлення в офіційній газеті "Урядовий кур'єр".

4 квітня колегія суддів Павлоградського міськрайонного суду вирішила повернути кримінальне провадження проти Толстих стороні обвинувачення, зокрема, зазначивши, що "у розпорядження суддів надійшло повідомлення СБУ про те, що обвинувачений був убитий, однак офіційно цю інформацію СБУ не підтвердила".

Толстих (Гіві) був підірваний вранці 8 лютого 2017 року на базі "Сомалі" у Донецьку. В "ДНР" у вбивстві "Гіві" бойовики "побачили слід Києва". У мережі оприлюднили фото підірваного кабінету Гіві.

У Міноборони України тоді підтвердили смерть.

Читайте також: Вбив Гіві і Моторолу: Що саме "шиють" журналісту Асєєву в "ДНР"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook