Суд відправив на примусове психіатричне лікування екс-бійця "Айдару"

Оболонський районний суд засудив до 4,5 років позбавлення волі умовно і відправив на примусове психіатричне лікування колишнього бійця батальйону "Айдар" Євгена Деревянченко

Як йдеться у вироку суду, Деревянченко засуджено за зберігання в Києві арсеналу зброї, вибухівки та боєприпасів, вивезених із зони антитерористичної операції, передає Depo.Донбас з посиланням на Українські Новини.

Встановлено, що "айдарівець" зі своїм співучасником протягом 2014 року в зоні АТО знайшов і привласнив велику кількість боєприпасів, зокрема, 41 постріл гранатомета з осколковими гранатами і детонатором, 3 ручні гранати Ф-1, а також близько 10 тис. штук патронів.

Крім того, у підсудного вилучено гранатомет, майже 100 гр нітроцелюлозного пороху і нарізний автомат "АКМ", виготовлений промисловим способом в Югославії.

У вироку зазначено, що екс-учасник АТО, продовжуючи свою злочинну діяльність, в період 2014-2017 років доставив до Києва зазначені боєприпаси, вогнепальну зброю та вибухові речовини, які незаконно зберігав до 15 травня 2017 року, коли і був затриманий правоохоронцями.

Більш того, в березні 2017 підсудний продав 2 гранати Ф-1, 2 запала і виготовлений в Югославії автомат АКМ за 59 400 гривень.

За свою роботу Деревянченко взяв собі 16 тис. гривень.

В судовому засіданні обвинувачений свою провину в скоєнні інкримінованого йому кримінального злочину визнав в повному обсязі.

При цьому "айдарівець" просив суд суворо його не карати і застосувати закон "Про амністію в 2016 році", оскільки він захищав незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брав безпосередню участь в антитерористичній операції, отримав статус учасника бойових дій.

У свою чергу суд встановив, що підсудний має 2-ї групу інвалідності, учасник бойових дій в Афганістані, на обліку у лікаря нарколога не перебуває, однак, знаходиться на консультативному обліку у лікаря психіатра Київського психоневрологічного диспансеру з діагнозом "шизофренія, параноїдна форма".

Згідно з висновком комісійної комплексної судової психолого-психіатричної експертизи, вперше психічний стан Деревянченко змінився в 1986 році під час служби в збройних силах і участі в бойових діях в Афганістані.

У той період часу, після лікування і обстеження в психіатричному відділенні військового госпіталю, він був визнаний непридатним для служби в армії з діагнозом "шизофренія, психопатоподібний синдром".

Відзначається, що під час скоєння злочинів в зоні АТО підсудний також виявляв ознаки "шизофренії параноїдной, неповної ремісії", разом з тим, у нього не відзначалося будь-яких ознак психозу (галюцинацій, марення, інших розладів психотичного характеру), але він також не був здатний повною мірою усвідомлювати свої дії та керувати ними.

В результаті суд визнав "айдарівця" винним в незаконному зберіганні зброї і засудив до 4 років і 6 місяців в'язниці, але звільнив від відбування покарання з випробувальним терміном на 3 роки.

Також суд постановив застосувати до підсудного заходи медичного характеру у вигляді надання йому амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас