Стало відомо, які шахти Луганщини потерпають від затоплення

В Міністерстві енергетики та вугільної промисловості розповіли, яка ситуація із підтопленням шахт в місті Золоте Луганської області

Як передає Depo.Донбас , про це повідомляє "Громадське радіо".

З вересня 2015 року затоплюється шахта "Первомайська". Через бойові дії поблизу шахти на ній вийшла з ладу система енергозабезпечення. Існує загроза раптового прориву води з боку затоплюваної шахти "Первомайська".

"До моменту припинення відкачування води шахта "Голубівська" виконувала функції групового водовідливу для шахт Кіровсько-Голубівської групи. Наразі рівень підняття води на 25,0 метрів перевищив рівень горизонту перетоку води в бік шахти "Первомайська", а за нею — шахт "Родіна" та "Золоте", — йдеться у відповіді Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

У квітні 2018 року шахта "Золоте" державного підприємства "Первомайськвугілля" постійно відкачувала приток води обсягом 600-640 м3/год. 2 травня цього року водоприток раптово сягнув 2000 м3/год і через обмеженість потужностей водовідливного комплексу шахти "Золоте" почалося її неконтрольоване затоплення.

"Станом на цей час вже затоплено горизонт 865 метрів з підготовленою гірничими роботами 2-ою північною лавою пласта l6, та горизонт 775 метрів (камери електропідстанції та водовідливу). Електропостачання горизонту 775 метрів припинено. Враховуючи фактичний стан затоплення, задіяти для відкачування води горизонт 775 м неможливо", — йдеться у відповіді.

В Міністерстві енергетики та вугільної промисловості зазначають: на шахті "Золоте" роботи з видобутку вугілля та проходження гірничих виробок зупинено. Комісія встановлює причини аварії першої категорії. Введено в дію план ліквідації аварії. Темпи підняття рівня води моніторяться.

В міністерстві додали, що зараз намагаються прискорити закупівлю обладнання для посилення водовідливного комплексу шахти на горизонтах 600 та 687 метрів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook