ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Стало відомо, які шахти Луганщини потерпають від затоплення

В Міністерстві енергетики та вугільної промисловості розповіли, яка ситуація із підтопленням шахт в місті Золоте Луганської області

Depo.
15 серпня 2018 23:58
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас , про це повідомляє "Громадське радіо".

З вересня 2015 року затоплюється шахта "Первомайська". Через бойові дії поблизу шахти на ній вийшла з ладу система енергозабезпечення. Існує загроза раптового прориву води з боку затоплюваної шахти "Первомайська".

"До моменту припинення відкачування води шахта "Голубівська" виконувала функції групового водовідливу для шахт Кіровсько-Голубівської групи. Наразі рівень підняття води на 25,0 метрів перевищив рівень горизонту перетоку води в бік шахти "Первомайська", а за нею — шахт "Родіна" та "Золоте", — йдеться у відповіді Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

У квітні 2018 року шахта "Золоте" державного підприємства "Первомайськвугілля" постійно відкачувала приток води обсягом 600-640 м3/год. 2 травня цього року водоприток раптово сягнув 2000 м3/год і через обмеженість потужностей водовідливного комплексу шахти "Золоте" почалося її неконтрольоване затоплення.

"Станом на цей час вже затоплено горизонт 865 метрів з підготовленою гірничими роботами 2-ою північною лавою пласта l6, та горизонт 775 метрів (камери електропідстанції та водовідливу). Електропостачання горизонту 775 метрів припинено. Враховуючи фактичний стан затоплення, задіяти для відкачування води горизонт 775 м неможливо", — йдеться у відповіді.

В Міністерстві енергетики та вугільної промисловості зазначають: на шахті "Золоте" роботи з видобутку вугілля та проходження гірничих виробок зупинено. Комісія встановлює причини аварії першої категорії. Введено в дію план ліквідації аварії. Темпи підняття рівня води моніторяться.

В міністерстві додали, що зараз намагаються прискорити закупівлю обладнання для посилення водовідливного комплексу шахти на горизонтах 600 та 687 метрів.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook