Стало відомо, скільки жителів ОРДЛО вважають себе громадянами України, "Л-ДНР" та Росії

Екс- командувач сил ООС на Донбасі Сергій Наєв вважає, що більшість населення окупованого Донбасу має проукраїнські погляди

Як передає Depo.Донбас, про це він заявив в інтерв'ю "Укрінформу".

Відповідаючи на запитання про те, "Які настрої панують серед населення на окупованій території?", Наєв підкреслив: "Про настрої ... Сьогодні на окупованих територіях панують переважно проукраїнські настрої, які, однак, не афішуються через загрозу репресій з боку окупаційної влади. Цього року в Об'єднаних силах було проведено опитування громадян, які прибувають з тимчасово окупованих територій через КПВВ, який показав, що 60% респондентів вважають себе громадянами України, 5% - громадянами "ДНР-ЛНР", 3% вважають себе громадянами РФ і СРСР. Решта не змогли визначитися зі своєю громадянською позицією".

"Я особисто мав можливість спілкуватися з людьми з непідконтрольних територій на КПВВ "Майорське" і говорив їм, що Об'єднані сили принесуть мир на всі українські землі по обидва боки лінії розмежування. Жодної агресії або неприйняття з боку людей я не відчував. Справа в тому, що час лікує багато ран, зокрема і ті, які утворилися в результаті збройного конфлікту. Люди розуміють, що РФ їх не бере до себе, люди розуміють, що Україна чекає їх, і іншого виходу, як повернутися в лоно України, немає. Саме тому Росія сьогодні видає свої паспорти для того, щоб закріпити свій вплив на окупованій території, але більшість громадян, які там живуть, з побоюванням ставляться до такого кроку, розуміючи, що за цим нічого, крім провокацій, не буде", зазначив Наєв.

"Особисто я і військові на передовій віримо і впевнені в перемозі України, і це - найголовніше. Залучення миротворчого контингенту - це справді шлях до зменшення напруги і шлях до завершення конфлікту. Але є принципова позиція - миротворчі сили мають стати насамперед на кордоні з Російською Федерацією, ділянка якої сьогодні не контролюється українською владою, і припинити поставки зброї, боєприпасів і військових на нашу територію. Миротворці мають забезпечити повноцінний режим припинення вогню вздовж усієї лінії розмежування. Що стосується політики і дипломатії - то це питання не до військових", - резюмував екс- командувач сил ООС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Мітки: #ДНР #ЛНР