ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Стало відомо, скільки мільйонів з держбюджету Росії витратили на пропаганду "Новоросії" (ГРАФІК)

Російське видання з`ясувало скільки грошей з держбюджету витратив президент Росії Володимир Путін на пропаганду
Depo.
21 грудня 2015 12:42
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Донбас, з посиланням на РБК.

Повідомляється, що згідно аналізу Центру економічних і політичних реформ (ЦЕПР), який дослідив розподіл російською владою державних грантів, що виплачуються з державного бюджету з 2006 року, одним з основних бенефіціарів президентських грантів у 2013-2015 роках стала Російська православна церква (РПЦ).

"Великі гранти виграють організації, які або безпосередньо підконтрольні Московському патріархату, або близькі до РПЦ" - уточнюється  у матеріалі.

Стало відомо, скільки мільйонів з держбюджету Росії витратили на пропаганду "Новоросії" (ГРАФІК) - фото 1

За інформацією ресурссу,  ЦЕПР встановив, що з 2013 року розмір фонду став різко зростати, а самі конкурси почали проводитись кілька разів на рік. Організації, яким виділяють гроші з державного бюджету, зокрема, підтримують угруповання, які влаштували збройний конфлікт в Донецькій і Луганській областях України.

"Впродовж трьох років російською владою було виділено десятки грантів на євразійську тематику загальною сумою понад 90 млн руб. і більше 100 млн руб. на проурядові молодіжні рухи" - йдеться у матеріалі.

Стало відомо, скільки мільйонів з держбюджету Росії витратили на пропаганду "Новоросії" (ГРАФІК) - фото 2

Зокрема, повідомляється, що грант в 2 млн руб. отримало православне молодіжне інформаційне агентство "Віра і діло" на формування патріотично налаштованих православних блогерів на базі ресурсу.

Також 8 млн руб. було виділено на освітні читання "Князь Володимир. Цивілізаційний вибір Русі" на яких виступав  Олексій Слюсаренко, священик з Луганська, який співпрацює з угрупованням "ЛНР".

"Понад 18,5 млн руб. за два останні роки отримав "Євразійський союз молоді", Інститут євразійських досліджень отримав близько 15 млн руб, "Фонд розвитку євразійського співробітництва" дали понад 6,5 млн руб." - пишуть у виданні.

Також повідомляється, що 19 млн руб. з бюджету Росії отримав рух "Наши" - загальноросійський молодіжний громадський політичний рух, створений адміністрацією Президента Російської Федерації.

11 млн руб отримало молодіжний прокремлівський рух "Сеть".

Видання повідомляє, що лідером з держпідтримки є молодіжне крило правлячої партії "Молода гвардія "Єдиної Росії" : з 2013 року МГЕР отримала на свої проекти понад 31 млн руб.

Таким чином, загальна сума підтримки проурядових молодіжних рухів через президентські гранти перевищила 100 млн руб.

За дослідженнями ЦЕПР, в 2014-2015 роках було виділено понад 30 грантів, пов'язаних з Кримом, на загальну суму близько 110 млн руб. При цьому, зауважують автори матеріалу, переважна частина організацій-грантоотримувачів розташовані у Москві і формально до Криму не має ніякого відношення.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донба

Приєднуйтесь до груп Depo.Донбас у