UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Стало відомо, чому житлові програми недоступні для більшості переселенців

З початку війни на Донбасі держава ввела шість житлових програм для переселенців. Кожна з них містить умови, які перешкоджають участі в них переселенців

Олександра Поліщук
Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Стало відомо, чому житлові програми недо…
Фото: МінТОТ

Про це йдеться в моніторинговому звіті "Житлові потреби, наміри і можливості ВПЛ", підготовленому БФ "Право на захист", передає Depo.Донбас.

"Кожна з шести програм має певний перелік критеріїв для участі (вік, дохід, статус, рівень вразливості, наявність відповідного житла на ринку нерухомості і т.д.), які разом з незначним обсягом фінансування створюють численні перешкоди для участі ВПЛ в цих програмах", - зазначають правозахисники.

Зокрема, три з діючих програм - "Доступне житло", "Кредит під 3%" і "Власний дім" - передбачають кредити, для отримання яких потрібен високий рівень доходів і фінансової стабільності. Крім того, вони мають вікові обмеження: це до 35 років для програми "Власний дім", а інші кредитні програми можуть бути недоступними для людей передпенсійного віку.

"У той же час люди були змушені тікати з постійного місця проживання, часто втрачаючи своє майно і кошти, а також відчуваючи додаткові витрати на переселення. Крім того, близько половини зареєстрованих ВПЛ є пенсіонерами, тому на них не поширюються кредитні програми", — підкреслюють автори моніторингового дослідження.

При цьому програма компенсації для придбання житла охоплює лише незначну частку ВПЛ, які є учасниками АТО/ООС. А останні дві з шести програм - соціальне і тимчасове житло - пропонують тільки тимчасове проживання, а тому не можуть вважатися повноцінними довгостроковими рішеннями. Хоча, за словами правозахисників, вони "можуть бути важливим проміжним етапом в рамках стратегії забезпечення ВПЛ житлом".

"Така можливість, як матеріальна допомога власникам пошкодженого житла поки передбачена тільки для тих осіб, що не покинули населений пункт, де вони проживали. Тому ця допомога недоступна для більшості переміщених осіб", — зазначається в звіті.

Хоча на думку БФ "Право на захист", компенсація за зруйноване житло може бути призначена незалежно від місця проживання.

Група дійшла висновку, що наявні державні програми щодо забезпечення житлом переселенців не здатні в повній мірі вирішити це гостре питання, тому потрібно також шукати інші рішення. Команда БФ "Право на захист" проаналізувала ситуацію в тих регіонах країни, де подібний аналіз раніше не проводився. Зокрема, в Дніпропетровській, Запорізькій і Харківській областях, де проживає майже п'ята частина всіх ВПЛ.

Як повідомлялось раніше, за рік держава купить 800 квартир, які здаватимуть безкоштовно ВПО.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme