США закликають Росію припинити насильство на Донбасі

Росія впродовж п'яти років дестабілізує Україну за допомогою конфлікту, який штучно загострюється на сході країни, і продовжує порушувати зобов'язання згідно з мінськими угодами, які є дорожньою картою на шляху до миру

Про це в.о. заступника голови місії США при ОБСЄ Грегорі Макріс заявив на засіданні Постійної ради організації, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Голос Америки".

За словами Макріса, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ відзначає численні порушення Мінських домовленостей, причому більшість із них - на територіях, контрольованих проросійськими сепаратистами.

"Сполучені Штати знову закликають Російську Федерацію, як підбурювача цього конфлікту, змусити підконтрольні їй сили припинити насильство у Донбаському регіоні. Замість півзаходів і порожніх обіцянок Росія повинна вжити заходів для припинення конфлікту, який вона спровокувала і продовжує розпалювати", - заявив Макріс.

Він також нагадав, що США закликають Росію негайно звільнити українські військові судна і 24 моряків, захоплених 25 листопада в Керченській протоці. Він назвав дії російських сил "невиправданими й обурливими".

"Ми закликаємо Росію негайно звільнити усіх в'язнів совісті і притягнути до відповідальності тих, хто причетний до порушень прав людини, включно із зникненнями, фізичним та психологічним насильством та вбивствами", - підкреслив Макріс.

На завершення він підкреслив, що Сполучені Штати повністю підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з територіальними водами.

"Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо спробу Росії анексувати Крим", - заявив американський дипломат.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас