ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Соціально-економічний рейтинг: Донбас увійшов до числа гірших регіонів

Розраховано перший український соціально-економічний рейтинг
Depo.
18 грудня 2015 18:55
ФОТО: depo.ua

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розрахувало перше рейтингове оцінювання соціально-економічного розвитку регіонів. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

За результатами оцінювання, цього року кращі показники у Києві, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Вінницької областей. Найгірші - у Чернігівській, Житомирській, Тернопільській, Донецькій і Луганській області.

Оцінювання здійснювалося на підставі інформації від міністерств, центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державної адміністрації по 26 показникам в 6 напрямках.

Мінрегіон направив результати оцінки в Кабмін. Міністерством також сформовані відповідні пропозиції для центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державних адміністрацій, які будуть винесені на розгляд Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку.

Нагадаємо, що оцінювання соціально економічного розвитку регіонів введено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 856 "Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики" від 21 жовтня 2015 року.

Областям виставляють оцінки щоквартально за 27 показниками в 6-ти напрямках і щорічно за 64 показниками в 12 напрямках.

"Впровадження такої оцінки стане одним із складових елементів нової системи моніторингу реалізації державної регіональної політики. Це дозволить, грунтуючись на підходах ЄС, оцінити стан соціально-економічного розвитку областей. Також показники будуть служити індикатором ефективності управлінських рішень на центральному та місцевому рівнях", - йдеться в повідомленні.