Шламовий потік та зневоднення Торецька: "ДНР" 8 місяців не дає гарантій безпеки ремонтникам

Бойовики вже восьмий місяць не можуть дати гарантій безпеки на ремонтні роботи біля шламонакомичувача та на водоводі поблизу Торецька

Як наголошує українська сторона СЦКК, через пошкодження ділянки водоводу "Горлівка-Торецьк", що виникли внаслідок обстрілів ще на початку січня 2017-го року, вода затоплює шахти імені Артема та "Південну", передає Depo.Донбас.

На поверхню підіймається газ метан, який потрапляє у підвали житлових та виробничих будівель, що може призвести до вибухів та отруєння людей.

За підрахунками комунальних служб Торецька, щоденно з водоводу витікає близько 12 тисяч кубометрів води. Від того, майже 35 тисяч мешканців міста отримають воду лише дві години на добу. З підвищенням температури повітря, Торецьк живе під постійною загрозою виникнення епідемії інфекційних захворювань.

"З початку 2017 року підприємством "Компанія "Вода Донбасу" направлено до СЦКК 8 заявок на забезпечення безпечного виконання ремонтно-відновлювальних робіт на водоводі, по кожній з яких українською стороною СЦКК в найкоротші строки були отримані гарантії безпеки від Збройних Сил України та надіслані відповідні звернення російській стороні СЦКК щодо сприяння в отриманні письмових гарантій безпеки від представників ОРДО. Але, жодної відповіді на ці заявки, від керівництва ОРДО досі не отримано", - йдеться у повідомленні.

Крім того, поблизу Торецька на місцевому фенольному заводі вже понад два роки необхідно провести роботи по укріпленню протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача.

На сьогодні в цьому штучному резервуарі зібралося майже 33 тисячі тон рідких відходів, що містять фенол, нафталін, формальдегіди, сірчану кислоту, нафтопродукти та інші хімічні сполуки, що утворилися в процесі роботи підприємства. Внаслідок обстрілів, на цьому об'єкті підвищеної небезпеки виведено з ладу трубопровід, через який здійснювалась відкачка води. Від того, рівень рідини в шламонакопичувачі найближчим часом може досягти критичної позначки. Його переповнення може призвести до руйнування дамби, і тоді отруйний потік може хлинути на найближче селище Новгородське, потім потрапити до річки Кривий Торець, а далі в Сіверський Донець, який є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської та частини Донецької області.

"З початку 2017-го року "Торецький фенольний завод" надіслав 9 заявок на забезпечення безпеки під час виконання ремонтно-відновлювальних робіт на дамбі шламонакопичувача. Збройні Сили України надали гарантії безпеки по всім заявкам, у той час, як від представників ОРДО досі не отримано жодної гарантії", - зазначає українська СЦКК.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас